przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 14 stycznia 2020

„Przez wieki w Polsce mieszkali ludzie wielu narodowości, wyznań i kultur” 

Przez wieki w Polsce mieszkali ludzie wielu narodowości, wyznań i kultur; wplatali się w to, co dziś nazywamy kulturą polską – mówił Prezydent RP na spotkaniu z przedstawicielami kościołów, związków wyznaniowych oraz mniejszości etnicznych i narodowych. 
Poniedziałek, 13 stycznia 2020

Gratulacje dla twórców „Bożego Ciała”

„Boże Ciało” Jana Komasy otrzymało w poniedziałek nominację do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Brawo! Gratuluacje! Trzymamy kciuki za końcowy sukces! – pogratulował Prezydent RP na twitterze. 
Niedziela, 12 stycznia 2020

Para Prezydencka wsparła WOŚP

Koszulka, w której Prezydent RP wziął udział w marszu Nordic Walking „TAK dla transplantacji” oraz wieczorowa suknia żakardowa Pierwszej Damy to przedmioty, jakie w tym roku Para Prezydencka przekazała Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. 
Niedziela, 12 stycznia 2020

Odszedł Roger Scruton

Odszedł Roger Scruton – brytyjski filozof i publicysta, profesor University of Buckingham, jeden z najważniejszych filozofów myśli konserwatywnej. Kawaler Krzyża Wielkiego Orderu Zasługi RP. Miał 76 lat. 
Sobota, 11 stycznia 2020

Noworoczne Spotkanie Rodziny Olimpijskiej

– Pierwszy rok w drugim stuleciu istnienia Polskiego Komitetu Olimpijskiego będzie bardzo ważny – podkreślał Prezydent podczas spotkania rodziny olimpijskiej, nawiązując do tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. 
Piątek, 10 stycznia 2020

Upamiętnienie ofiar katastrofy smoleńskiej

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy w kaplicy Pałacu Prezydenckiego zostały złożone kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci ofiar tragedii smoleńskiej, m.in. Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. 
Środa, 8 stycznia 2020

Spotkanie Prezydenta z Premierem i Ministrami [PL/ENG]

– Nasi żołnierze są bezpieczni. To nie był atak skierowany przeciwko polskim żołnierzom, to był atak skierowany przeciwko bazom amerykańskim. Sytuacja jest pod całkowitą kontrolą – powiedział Szef BBN po spotkaniu Prezydenta z Premierem i Ministrami. 
Środa, 8 stycznia 2020

Świąteczno-noworoczne spotkanie z przedstawicielami społeczności żydowskiej w Polsce [PL/ENG/‏עִבְרִית‎] 

Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zaprosili do Pałacu Prezydenckiego przedstawicieli społeczności żydowskiej w Polsce. 
1234567  195
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.