przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Ważne

W piątek o godz. 14.30 Prezydent RP Andrzej Duda powoła nowy rząd Mateusza Morawieckiego. W piątek o godz. 14.30 Prezydent RP Andrzej Duda powoła nowy rząd Mateusza Morawieckiego.
| | |
A | A | A
Środa, 6 listopada 2019

Prezydent RP nadał obywatelstwo ukraińskiemu kierowcy, który pomógł ofiarom wypadku na A6

Andriej Sirowackij, który ratował ofiary tragicznego wypadku na A6 pod Szczecinem 9 czerwca br., odebrał wraz z rodziną akty nadania im obywatelstwa polskiego. W imieniu Prezydenta RP wręczył je wojewoda lubuski. 
Środa, 6 listopada 2019

Prezydent podpisał dwanaście ustaw

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 12 ustaw, w tym ustawę o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania w UE. Wśród podpisanych ustaw także nowela ustawy o sporcie, umożliwiająca tworzenie związków sportowych w tzw. sportach nieolimpijskich. 
Wtorek, 5 listopada 2019

Ustawa z podpisem Prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw. 
Piątek, 1 listopada 2019

Zmarła historyk sztuki Izabella Galicka

Całe swoje życie zawodowe i wiele osobistego poświęciła trosce o polską sztukę. Przyczyniła się do odnalezienia i uratowania obrazu El Greca „Ekstaza św. Franciszka”. Wielka Dama i Wielka Patriotka. RIP – napisał Prezydent Andrzej Duda. 
Czwartek, 31 października 2019

75. rocznica przypłynięcia polskich sierot do Nowej Zelandii 

31 października 1944 roku do portu w Wellington zawinął statek na pokładzie którego znajdowało się ponad 730 polskich dzieci, w większości osieroconych po deportacji w głąb ZSRR. Schronienie zaoferował im nowozelandzki rząd. 
Poniedziałek, 28 października 2019

Ustawy z podpisem Prezydenta

25 października 2019 r. Prezydent RP podpisał cztery ustawy, w tym nowelizację ustawy o podatku akcyzowym i nowelizację Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. 
Sobota, 26 października 2019

Gala 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Igrzyska olimpijskie i ruch olimpijski to nie tylko medale, choć one są czymś najwspanialszym. To przede wszystkim duch – sportu, uczciwej, rzetelnej rywalizacji i przyjaźni. To jest najważniejszy element ruchu olimpijskiego – podkreślał Prezydent. 
Piątek, 25 października 2019

Odsłonięcie pomnika Wojciecha Korfantego

W Warszawie, u zbiegu Al. Ujazdowskich i ul. Agrykola, został odsłonięty pomnik Wojciecha Korfantego. – To moment, w którym w stolicy wolnego, suwerennego, niepodległego państwa odsłaniamy pomnik jednego z Ojców naszej niepodległości – mówił Prezydent. 
1 POPRZEDNIA 1234567  188
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.