przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 13 marca 2019

#NATOWeek | Obchody 20. rocznicy przystąpienia Polski do NATO 

Wizyty na poligonach w Żaganiu i Orzyszu, odprawa kierowniczej kadry MON oraz SZ RP, spotkanie w Dowództwie Wielonarodowego Korpusu Płn-Wsch. w Szczecinie i wizyta w Pradze, gdzie spotkali się Prezydenci Polski, Czech, Węgier oraz Słowacji. 
Środa, 13 marca 2019

Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019 

W tym roku podczas ósmej edycji Narodowego Czytania odbędzie się lektura ośmiu utworów, wybranych przez Parę Prezydencką z ponad stu tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. 
Środa, 13 marca 2019

Prezydent na uroczystościach z okazji stulecia przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską

Andrzej Duda uczestniczył w mszy świętej odprawionej z okazji m.in. stulecia przywrócenia relacji dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską oraz pierwszego posiedzenia KEP. Wcześniej Prezydent gościł w Belwederze kardynała Pietra Parolina. 
Poniedziałek, 11 marca 2019

Prezydent na oficjalnej premierze filmu „Kurier”

Prezydent Andrzej Duda obejrzał film „Kurier”, którego oficjalna premiera odbyła się w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. „Kurier” w reż. Władysława Pasikowskiego to sensacyjna historia szpiegowska, zainspirowana tajną misją Jana Nowaka-Jeziorańskiego. 
Poniedziałek, 11 marca 2019

Narodowe Czytanie 2019 – do 11 marca można było proponować lektury

Do 11 marca 2019 roku można było przesyłać tytuły dzieł z klasyki polskiej literatury jako propozycje lektury Narodowego Czytania 2019. Z przesłanych tytułów Para Prezydencka dokona ostatecznego wyboru. 
Poniedziałek, 11 marca 2019

Nowe ustawy z podpisem Prezydenta

Prezydent RP podpisał cztery ustawy, m.in. nowelę ustawy o cudzoziemcach i ustawę o zmianie ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym. 
Niedziela, 10 marca 2019

Wspomnienie ofiar katastrofy smoleńskiej

W pałacowej kaplicy zostały złożone kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej. Kwiaty przed tablicą w pałacowej kaplicy są składane każdego 10. dnia miesiąca. 
Piątek, 8 marca 2019

51. rocznica Marca '68 [PL/ENG]

8 marca 1968 roku na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego zebrało się około tysiąca studentów żądających zaprzestania represji. Doszło do walk z milicją i specjalnie sprowadzonym „aktywem robotniczym”, aresztowani zostali przywódcy protestów. 
1 POPRZEDNIA 1234567  160
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.