przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 6 sierpnia 2015

"Jedno jest polskie wojsko i jedna jest Polska"   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/bIryMnQCu4U" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Musimy mieć silną armię, która będzie w stanie w każdej chwili stanąć w obronie ojczyzny - powiedział prezydent Andrzej Duda, przyjmując zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi RP. Zadeklarował współpracę z MON przy modernizacji Wojska Polskiego. 
Czwartek, 6 sierpnia 2015

"Traktuję otrzymanie odznak orderów jako wielkie zobowiązanie"    <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/rShtsGxFlOY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prezydent Andrzej Duda, który odebrał odznaki Orderu Orła Białego i Krzyża Wielkiego Orderu Odrodzenia Polski, zapowiedział, że będzie czynić wszystko, aby ordery otrzymywali "ludzie godni, którzy wpisali się w istotny sposób w polską historię". 
Czwartek, 6 sierpnia 2015

Prezydent w orędziu: Dotrzymam zobowiązań wyborczych   <iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/biyDFfelmdk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Dotrzymam zobowiązań wyborczych, które składałem, choć wielu w to wątpi. Jestem człowiekiem niezłomnym, człowiekiem wiary. Wierzę, że to możliwe i zdołam to zrobić - mówił prezydent Andrzej Duda składając w czwartek przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym 
Czwartek, 6 sierpnia 2015

"Do naprawy Rzeczypospolitej potrzebna jest jedność" 

- Naprawa Rzeczypospolitej jest możliwa. Ja wierzę w to głęboko i wierzcie mi, będę pracował, zrobię wszystko, co w mojej mocy, by to, co obiecałem i więcej, zrealizować - mówił prezydent Andrzej Duda do tłumów zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim. 
Czwartek, 6 sierpnia 2015

Uroczyste powitanie Prezydenta RP w Pałacu Prezydenckim

Para Prezydencka - Agata i Andrzej Dudowie - została w czwartek po południu uroczyście powitana w Pałacu Prezydenckim przez szefa Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego Jacka Michałowskiego. 
Czwartek, 6 sierpnia 2015

Msza w intencji Ojczyzny i inaugurującego służbę Prezydenta RP

W czwartek przed południem w warszawskiej Archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona została msza święta, w której uczestniczył nowo zaprzysiężony prezydent Andrzej Duda z żoną Agatą. 
Czwartek, 6 sierpnia 2015

Uroczystości inauguracji Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Andrzej Duda złożył w czwartek przed Zgromadzeniem Narodowym przysięgę prezydencką. Formalnie objął tym samym urząd Prezydenta RP. Dziś przejmie zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi i odbierze insygnia Orderu Orła Białego i Orderu Odrodzenia Polski. 
1 POPRZEDNIA 198199200201202203204
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.