W BBN odbyła się kolejna zwołana przez Prezydenta RP narada ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. – Jestem wdzięczny naszym służbom, żołnierzom i funkcjonariuszom – mówił Andrzej Duda.
W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem szefów resortów: obrony narodowej, spraw zagranicznych, oraz dowódcami wojskowymi i komendantem SG odbyła się zwołana przez Prezydenta RP narada w związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.
11 listopada w Warszawie odbędą się centralne obchody Święta Niepodległości z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który m.in. weźmie udział we mszy za Ojczyznę i uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Prezydent wręczy też awanse generalskie.
Dnia 3 listopada 2021 r. Prezydent RP podpisał Ustawę z dnia 1 października 2021 r. o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy spójności terminologicznej systemu prawnego.
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 29 października 2021 r. o budowie zabezpieczenia granicy państwowej.
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, a także nowelizację ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw.
W Belwederze Prezydent Andrzej Duda przyjął Prezydenta Republiki Estońskiej Alara Karisa. Przywódcy rozmawiali w „cztery oczy”, zapoznali się też z wystawą poświęconą archiwum Ambasadora Michała Sokolnickiego.
W Pałacu Prezydenckim wizytę złożył Abdullah II Ibn Al Hussein Król Jordańskiego Królestwa Haszymidzkiego. Wśród tematów rozmów: kwestie regionalne, dotyczące Bliskiego Wschodu i aktualnej sytuacji na naszej wschodniej granicy.
22 października 2021 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw.
Andrzej Duda apeluje do władz Białorusi o dopuszczenie pomocy dla znajdujących się na granicy migrantów. Dziś z inicjatywy Prezydenta RP wyruszył kolejny transport humanitarny.
Dnia 21 października 2021 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał pięć ustaw.
– Tu odbył się pierwszy koncert Fryderyka Chopina. To najwłaściwsze miejsce, by Państwa ugościć – powiedział Prezydent RP do laureatów i finalistów XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
Dziesięć kolejnych zabytkowych obiektów zostało wpisanych na prestiżową listę Pomników Historii. Okolicznościowe tablice zarządcom i opiekunom wręczył dziś Prezydent RP. – Dziękuję, że dbacie o niezwykłe świadectwa naszej historii i tradycji – Prezydent.
Para Prezydencka wzięła udział w pierwszym koncercie laureatów Konkursu Chopinowskiego. Zwycięzca XVIII edycji Konkursu Bruce (Xiaoyu) Liu odebrał z rąk Prezydenta RP Złoty Medal.
Kryzys na granicy z Białorusią był tematem spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z premierem i ministrami po powrocie z wizyty na Litwie – poinformował szef BBN Paweł Soloch.