przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 5 maja 2019

Narodowe Granie muzyki Stanisława Moniuszki

Koncert „Wiwat Moniuszko!” na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego zainaugurował nową akcję Pary Prezydenckiej Narodowe Granie. – Chociaż Moniuszko nie zobaczył wolnej Polski, jego wkład w odzyskanie niepodległości jest nieoceniony – podkreślił Prezydent RP. 
Sobota, 4 maja 2019

Prezydent podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka

W imieniu Rzeczypospolitej oraz polskiego społeczeństwa dziękuję za gotowość do niesienia pomocy, ratowanie życia i mienia. Jesteście na każde wezwanie: bezinteresowni, oddani i wierni – Prezydent Andrzej Duda podziękował polskim strażakom za ich służbę. 
Sobota, 4 maja 2019

„Wiwat Moniuszko!” na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego

Zaczynamy w samo południe – na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego już w tę niedzielę odbędzie się otwarty koncert „Wiwat Moniuszko!”. To pierwsza edycja nowej akcji Pary Prezydenckiej – Narodowe Granie. 
Piątek, 3 maja 2019

Obchody Święta Narodowego 3 Maja [PL/ENG] 

Konstytucja 3 Maja to akt niezwykły. Świadectwo wielkiej mądrości, przenikliwości i wielkiego patriotyzmu – mówił Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości na pl. Zamkowym w Warszawie. 
Piątek, 3 maja 2019

Defilada „Silni w sojuszach”

Silne państwo to takie, które jest przede wszystkim bezpieczne – wewnętrznie i zewnętrznie – podkreślał Prezydent Andrzej Duda w wystąpieniu na początku defilady wojskowej odbywającej się pod hasłem „Silni w sojuszach”. 
Piątek, 3 maja 2019

228 lat temu uchwalono Konstytucję 3 Maja

228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. 
Piątek, 3 maja 2019

3 maja dzień otwarty w Belwederze

Z okazji Święta Narodowego 3 Maja dla zwiedzających została udostępniona Rezydencja Prezydenta RP Belweder. 
Czwartek, 2 maja 2019

Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą [PL/ENG] 

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi RP oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Przed południem, z udziałem Pary Prezydenckiej, odbyło się uroczyste podniesienie Flagi Państwowej RP na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego. 
1 POPRZEDNIA 1234567  168
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.