Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego w przeddzień 230. rocznicy uchwalenia Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów została wyświetlona iluminacja.
18 października br. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał trzy ustawy, w tym m.in. nowelizację ustawy budżetowej na rok 2021.
Prezydent Andrzej Duda przez blisko godzinę rozmawiał z Prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. Wśród tematów: sytuacja na granicy polsko-białoruskiej.
13 października 2021 r. Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy – Prawo lotnicze oraz ustawy o Straży Granicznej, a także ustawę o ratyfikacji Europejskiej Konwencji o ochronie dziedzictwa audiowizualnego (...).
Już po raz szósty pod honorowym patronatem Andrzeja Dudy wyróżniono twórców przestrzeni dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Gala Konkursu „Lider Dostępności” odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
Prezydent RP spotkał się z liderami stowarzyszenia „OdNowa RP”. Rozmowy dotyczyły priorytetów programowych i funkcjonowania Stowarzyszenia w ramach koalicji Zjednoczonej Prawicy.
Dziesięciu podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami otrzymało z rąk Pary Prezydenckiej dyplomy stypendialne. To dzieci żołnierzy i funkcjonariuszy poległych bądź ciężko rannych na służbie.
Para Prezydencka wzięła udział w Gali Olimpijskiej podsumowującej dokonania Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej w Igrzyskach w Tokio. – Wspaniale pokazaliście się na tych szczególnych Igrzyskach. Daliście radę – mówił Andrzej Duda do zawodników.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z kierownictwem Partii Republikańskiej, na czele z prezesem Adamem Bielanem.
13 października br. w Pałacu Prezydenckim po raz szósty nastąpi rozstrzygnięcie Konkursu Architektoniczno-Urbanistycznego „Lider Dostępności”.
W kaplicy Pałacu Prezydenckiego złożono kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników KPRP.
Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego wyświetlona została iluminacja upamiętniająca Tadeusza Różewicza. 9 października mija 100 lat od urodzin poety.
Prezydent Andrzej Duda spotkał się dziś z posłem Kamilem Bortniczukiem, kandydatem na ministra sportu. Rozmowa odbyła się w Pałacu Prezydenckim.
Na zaproszenie Prezydenta Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy Prezydent Republiki Austrii Alexander Van der Bellen i Doris Schmidauer złożyli oficjalną wizytę w Polsce.
– Ameryka i Europa muszą działać razem, muszą pozostać wspólnotą opartą na wartościach demokratycznych i wynikających z nich racjach oraz interesach. Więź transatlantycka powinna pozostać strategiczną podstawą działań naszych państw – zaznaczył Prezydent.