przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 13 kwietnia 2019

Hołd dla ofiar zbrodni katyńskiej

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Prezydent złożył wieniec przed Krzyżem Katyńskim i przed tablicą upamiętniającą Zesłańców Sybiru, Ofiary Golgoty Wschodu w Krakowie. Wieńce w imieniu Prezydenta złożono też w miejscach pamięci w Warszawie. 
Piątek, 12 kwietnia 2019

Komunikat KPRP ws. nadania Krzyży Wolności i Solidarności

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami, Kancelaria Prezydenta RP uprzejmie wyjaśnia, że do dnia 10 kwietnia 2019 r. nadanych zostało 5810 Krzyży Wolności i Solidarności – działaczom opozycji demokratycznej. 
Czwartek, 11 kwietnia 2019

Dwie ustawy z podpisem Prezydenta

Andrzej Duda podpisał m.in. ustawę o zasadach ustalenia kolejności obsadzania mandatów posłów do Parlamentu Europejskiego wybieranych w Rzeczypospolitej Polskiej na kadencję 2019-2024. 
Czwartek, 11 kwietnia 2019

Spotkanie Prezydenta z ministrami spraw zagranicznych Procesu Berlińskiego [PL/ENG]

Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim ministrów spraw zagranicznych krajów należących do Procesu Berlińskiego. Dyplomaci uczestniczą w Warszawie w dwudniowej konferencji. 
Czwartek, 11 kwietnia 2019

Spotkanie Prezydenta RP z Ministrem Energii

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek z Ministrem Energii Krzysztofem Tchórzewskim. Spotkanie poświęcone było długoterminowym społeczno-gospodarczym konsekwencjom realizacji unijnej polityki klimatycznej. 
Środa, 10 kwietnia 2019

Prezydent: Dziękuję za te 9 lat pamięci [PL/ENG]

Kiedy dzisiaj, po 9 latach patrzymy na nas i Rzeczpospolitą, to powiedzmy otwarcie - jesteśmy jak człowiek, który utracił rękę. Ona nie odrośnie, tak samo, jak nic Ich nie zastąpi - powiedział Prezydent podczas obchodów 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej. 
Środa, 10 kwietnia 2019

Wspomnienie śp. Lecha i Marii Kaczyńskich

O godzinie 8:41, 10 kwietnia 2010 roku w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny rozbił się samolot specjalny Tu-154M. Na pokładzie znajdowało się 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński i jego Małżonka Maria. Wszyscy zginęli. 
Środa, 10 kwietnia 2019

„Bardzo nam ich brakuje”. Obchody 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej [PL/ENG] 

- Ważna jest pamięć o ludziach, którzy odeszli w służbie ojczyźnie - mówił Prezydent Andrzej Duda, który w Krakowie oraz Warszawie uczcił pamięć Ofiar tragedii smoleńskiej. 
1 POPRZEDNIA 3456789  168
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.