przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 9 sierpnia 2019

Elżbieta Witek odwołana ze składu Rady Ministrów

Prezydent na wniosek premiera odwołał Elżbietę Witek ze składu Rady Ministrów, z urzędu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. 
Środa, 7 sierpnia 2019

Ustawy z podpisem Prezydenta

Prezydent RP podpisał m.in. nowelizację ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych. 
Wtorek, 6 sierpnia 2019

Czwarty rok prezydentury Andrzeja Dudy 

Ponad 100 wizyt krajowych, 37 spotkań z mieszkańcami, 22 wizyty zagraniczne i przyjęcie w Polsce 11 przywódców; 25 spotkań z żołnierzami, 50 awansów generalskich, 229 podpisanych ustaw i 103 000 przyznanych odznaczeń. Zobacz podsumowanie tego roku. 
Piątek, 2 sierpnia 2019

Ustawy z podpisem Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o inwestycjach w zakresie budowy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz nowelizację Prawa atomowego, a także nowelizację ustawy o biegłych rewidentach. 
Piątek, 2 sierpnia 2019

Senat przyjął bez poprawek trzy ustawy przygotowane przez Prezydenta RP

Chodzi o ustawę o realizowaniu usług społecznych przez centrum usług społecznych, ustawę o zmianie ustawy Kodeks spółek handlowych oraz ustawę o zmianie ustawy o Policji, ustawy o Straży Granicznej oraz ustawy o Służbie Więziennej. 
Piątek, 2 sierpnia 2019

Ustawa o prostej spółce akcyjnej podpisana

Prezydent podpisał nowelizację Kodeksu spółek handlowych, przewidującą wprowadzenie prostej spółki akcyjnej – nowoczesnej i elastycznej formy prowadzenia działalności, mającej na celu wzmocnienie rozwoju start-upów i zwiększenie ich konkurencyjności. 
Czwartek, 1 sierpnia 2019

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego [PL/ENG] 

1 sierpnia 1944 r. w Warszawie wybuchło Powstanie. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. W 75. rocznicę zrywu Prezydent Andrzej Duda oddał hołd Bohaterom Walczącej Warszawy. 
Czwartek, 1 sierpnia 2019

Godzina „W”. Zatrzymajmy się, by oddać hołd Powstańcom!

Prezydent Andrzej Duda: Jest takie miasto, które się zatrzymuje. Zatrzymują się ludzie, samochody; ludzie wstają zza biurek słychać syreny. To hołd – hołd pamięci, hołd podziękowania, to hołd chwały dla bohaterów, dla Powstańców Warszawskich. 
1 POPRZEDNIA 3456789  182
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.