przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 9 kwietnia 2019

Prezydent uczci pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

W środę przypada 9. rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z Małżonką Marią. Prezydent Andrzej Duda w Krakowie i Warszawie weźmie udział w uroczystościach upamiętniających ofiary tej tragedii. 
Poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Dwie ustawy podpisane przez Prezydenta

Andrzej Duda podpisał m.in. ustawę o ratyfikacji Umowy między Rzeczpospolitą Polską a Królestwem Danii w sprawie projektu Baltic Pipe. 
Piątek, 5 kwietnia 2019

Spotkanie Pary Prezydenckiej z polską reprezentacją Narciarskich Mistrzostw Świata INAS 2019

Mimo niepełnosprawności są pełni determinacji, która prowadzi ich do sportowych sukcesów. Na początku marca wystartowali w Narciarskich Mistrzostwach Świata INAS 2019 we Francji, skąd przywieźli aż 8 medali. Dziś sportowcy spotkali się z Parą Prezydencką 
Piątek, 5 kwietnia 2019

30 lat temu zakończyły się obrady Okrągłego Stołu

30 lat temu, 5 kwietnia 1989 r., po dwóch miesiącach rozmów podpisano porozumienie zamykające obrady Okrągłego Stołu, w wyniku którego ustalono, że w wyborach do Sejmu i Senatu weźmie udział opozycja. 
Piątek, 5 kwietnia 2019

Uczestnicy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym gościli u Prezydenta RP

20 lat Polski w NATO. Polskie doświadczenia i przyszłość sojuszu – to temat spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z uczestnikami ostatniego etapu tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. 
Czwartek, 4 kwietnia 2019

„W 1989 r. miałem poczucie, że zbliżamy się do wolności” [PL/ENG]

Prezydent ocenił, że obrady Okrągłego Stołu miały ogromne znaczenie - doprowadziły do bezkrwawej rewolucji, a w efekcie nastąpiły przemiany ustrojowe. - Byliśmy pierwszym narodem, który w '89 tak bardzo wyraźnie powiedział komunistom: nie - dodał. 
Czwartek, 4 kwietnia 2019

70. rocznica utworzenia NATO

Powstanie NATO było odpowiedzią Zachodu na opuszczenie żelaznej kurtyny w Europie i zagrożenie ze strony ZSRR. Po zakończeniu zimnej wojny Sojusz Północnoatlantycki poszerzył spektrum swoich celów o zagrożenia globalne, takie jak zwalczanie terroryzmu. 
Czwartek, 4 kwietnia 2019

Prezydent podpisał dziewięć ustaw

Prezydent podpisał dziewięć ustaw, wśród nich m.in.: nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach; nowelizację ustawy o kombatantach, nowelizację ustawy o drogach publicznych, ustawę o ustanowieniu Święta Chrztu Polski. 
1 POPRZEDNIA 45678910  168
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.