przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 13 lutego 2019

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego

W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego Prezydent Andrzej Duda zarządził żałobę narodową w piątek 15 lutego i w sobotę 16 lutego do godz. 19.00. Rozporządzenie w tej sprawie ukazało się w Dzienniku Ustaw. 
Środa, 13 lutego 2019

50. rocznica śmierci Kazimierza Wierzyńskiego

Dziś przypada 50. rocznica śmierci Kazimierza Wierzyńskiego – poety, prozaika i eseisty, współtwórcy grupy „Skamander”, złotego medalisty olimpijskiego konkursu sztuki i literatury w 1928 roku za zbiór wierszy „Laur Olimpijski”. 
Środa, 13 lutego 2019

Spotkanie z szefem Izby Wyższej Parlamentu Republiki Białorusi [PL/ENG]

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Przewodniczącym Izby Wyższej Parlamentu Republiki Białorusi Michaiłem Miasnikowiczem. Omówione zostały podstawowe kwestie z zakresu polsko-białoruskich relacji dwustronnych. 
Środa, 13 lutego 2019

Nowelizacja ustawy o BFG podpisana przez Prezydenta

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji oraz niektórych innych ustaw. 
Wtorek, 12 lutego 2019

Cztery ustawy z podpisem Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o Radzie Ministrów, nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami, a także nowelizacje: Kodeksu wyborczego oraz Prawa o szkolnictwie wyższym i nauce. 
Wtorek, 12 lutego 2019

Prezentacja dokumentów z Archiwum Eissa [PL/ENG]

Materiały z Archiwum Eissa - największe zbiory dokumentujące działania polskiej dyplomacji na rzecz ratowania Żydów przed Zagładą podczas II wojny światowej - zostały po raz pierwszy publicznie zaprezentowane w Polsce. 
Poniedziałek, 11 lutego 2019

Prezydent wpisał się do księgi kondolencyjnej poświęconej pamięci Jana Olszewskiego

- Wolna, suwerenna i niepodległa Polska była Jego największą miłością, o którą walczył, dla której się trudził i której służył całym swoim pięknym życiem. Dziękujemy Panie Premierze! – napisał Prezydent RP. 
Poniedziałek, 11 lutego 2019

15. rocznica śmierci gen. Ryszarda Kuklińskiego

Ryszard Kukliński służył w Wojsku Polskim i armii USA. Pod pseudonimem Jack Strong dostarczał Amerykanom informacje o strategicznych planach Związku Sowieckiego i Układu Warszawskiego. W 2016 r. Andrzej Duda nominował go pośmiertnie na stopień generała. 
1 POPRZEDNIA 45678910  160
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.