przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 3 lutego 2020

Wizyta Prezydenta Francji [PL/ENG] 

Chciałbym, żeby współpraca pomiędzy naszymi państwami się zacieśniła; Francja jest jednym z najbliższych partnerów gospodarczych Polski – mówił Prezydent Andrzej Duda po rozmowach z Emmanuelem Macronem. 
Poniedziałek, 3 lutego 2020

Spotkanie Prezydenta z Ministrem Zdrowia i szefem GIS

Prezydent Andrzej Duda jest na bieżąco informowany o potencjalnym zagrożeniu koronawirusem – przekazał Rzecznik Prezydenta Błażej Spychalski. W Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie w sprawie koronawirusa m.in. z udziałem Ministra Zdrowia. 
Niedziela, 2 lutego 2020

Na drodze do zjednoczenia ziem polskich

Rozbicie dzielnicowe nie zahamowało rozwoju cywilizacyjnego kraju. Najważniejszym zjawiskiem stała się od XIII wieku kolonizacja na prawie niemieckim; imigranci z zachodu przyczynili się do lokacji nowych miast na prawie magdeburskim. 
Piątek, 31 stycznia 2020

Prezydent podpisał nowelę ustawy o odpadach

Prezydent RP podpisał Ustawę z dnia 23 stycznia 2020 r. o zmianie ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw. Ustawa wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia. 
Czwartek, 30 stycznia 2020

Prezydent dla Polsat News: Wstrzymuję się z nominacjami sędziowskimi

– Do czasu rozstrzygnięcia sporu kompetencyjnego przez TK, postępowania przed organami, które są w tym sporze, są zawieszone. Podejmuję decyzję, aby wstrzymać się z nominacjami sędziowskimi do czasu rozstrzygnięcia sporu przez TK – mówi Prezydent. 
Środa, 29 stycznia 2020

Spotkanie z Komisją Krajową NSZZ „Solidarność” 

NSZZ „Solidarność” to najważniejsza organizacja społeczna, jaka powstała w dziejach Rzeczpospolitej – mówił Prezydent RP – i podkreślał: To organizacja o charakterze pokojowym, realizująca oddolne potrzeby społeczne, poczynając od potrzeby wolności. 
Środa, 29 stycznia 2020

Spotkanie Prezydenta z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych 

– Prezydent wysłuchał głosu pełnej reprezentacji parlamentu; teraz będzie podejmował decyzję co do noweli ustaw sądowych z uwzględnieniem tych stanowisk – oznajmił Paweł Mucha po spotkaniu Prezydenta Dudy z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. 
Środa, 29 stycznia 2020

Prezydent: Kolej jedną ze strategicznych gałęzi przemysłu 

Prezydent Andrzej Duda podkreślał podczas II Kongresu Rozwoju Kolei – Przyszłość i Perspektywy, że kolej jest jedną ze strategicznych gałęzi polskiego przemysłu – ma znaczenie militarne, polityczne i międzynarodowe. 
1 POPRZEDNIA 567891011  204
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.