przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 12 listopada 2019

Inauguracyjne posiedzenia Sejmu i Senatu RP [PL/ENG] 

– Polska jest jedna i proszę, żebyście Państwo zawsze o tym pamiętali – apelował do nowo wybranych posłów Prezydent podczas pierwszego posiedzenia Sejmu IX kadencji. Po południu Andrzej Duda otworzył posiedzenie Senatu X kadencji. 
Wtorek, 12 listopada 2019

Prezydent przyjął dymisję Rady Ministrów [PL/ENG]

Prezydent Andrzej Duda przyjął dymisję Rady Ministrów i powierzył jej dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej. – To był bardzo ważny czas dla Polski – podsumował Prezydent, dziękując rządowi za służbę dla Rzeczypospolitej. 
Poniedziałek, 11 listopada 2019

Obchody Narodowego Święta Niepodległości [PL/ENG] 

– Jesteśmy Polakami, bośmy wyrośli z tej ziemi, niezależnie od tego, jakiej narodowości jesteśmy; jesteśmy Polakami, gdy mieszka w nas Polska i gdy mieszka w nas tradycja polskości – podkreślał Prezydent Andrzej Duda. 
Poniedziałek, 11 listopada 2019

11 listopada otwarty m.in. Belweder

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zwiedzającym udostępnione były: Sala Orderu Orła Białego w Pałacu Prezydenckim, sale reprezentacyjne w Rezydencji Prezydenta RP Belweder oraz Dworek Prezydenta RP w Ciechocinku. 
Niedziela, 10 listopada 2019

Pamięć o ofiarach katastrofy smoleńskiej

W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy w kaplicy Pałacu Prezydenckiego zostały złożone kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci ofiar tragedii smoleńskiej, m.in. Pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. 
Czwartek, 7 listopada 2019

Gala 25-lecia Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych jest fundamentem bezpieczeństwa krajowego rynku instrumentów finansowych; odgrywa istotną rolę w budowie nowoczesnej gospodarki – powiedział Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystej gali. 
Środa, 6 listopada 2019

Od 11 listopada bez wiz do USA [PL/ENG] 

Od 11 listopada 2019 r. będzie możliwe bezwizowe podróżowanie do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych i biznesowych – poinformował Prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. 
Środa, 6 listopada 2019

Prezydent podpisał dwanaście ustaw

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 12 ustaw, w tym ustawę o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania w UE. Wśród podpisanych ustaw także nowela ustawy o sporcie, umożliwiająca tworzenie związków sportowych w tzw. sportach nieolimpijskich. 
1 POPRZEDNIA 567891011  195
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.