Menu rozwijane

22 sierpnia 2021

Już niedługo rozpocznie się kolejny rok szkolny. Wiemy, że po ostatnim roku, kiedy z powodu pandemii nauczanie odbywało się zdalnie, wszyscy: nauczyciele, wychowawcy, a także uczniowie z utęsknieniem czekają, żeby wrócić do szkoły. Wiemy też, że powrót ten nie dla każdego będzie łatwy. Wielu młodych ludzi po roku nauki zdalnej potrzebuje dzisiaj szczególnego wsparcia. Dlatego u progu nowego roku szkolnego postanowiliśmy wesprzeć program „Akademia Caritas Dzieciom”.

To program edukacyjny, realizowany w świetlicach, które prowadzi Caritas. Dzieci i młodzież mogą tam spędzać czas i wspólnie odrabiać lekcje. Mogą też skorzystać z pomocy pedagogów i terapeutów. Zajęcia „Akademii Caritas Dzieciom” pomagają uczniom odbudować wzajemne relacje i poczucie własnej wartości. Pozwalają też otworzyć się na świat i rozwijać zainteresowania. Na co dzień korzysta z nich blisko trzy tysiące podopiecznych. Teraz, dzięki akcji Caritas, każdy może pomóc w wyposażeniu świetlic w materiały dydaktyczne i edukacyjne.

Wspierajmy dzieci i młodzież w ich wszechstronnym rozwoju i otwórzmy nasze serca na ich potrzeby. Pomóżmy wyrównywać szanse i zapewnić wszystkim młodym ludziom jak najlepszy start. To bardzo ważne dla naszej wspólnej przyszłości. Dlatego gorąco zachęcamy do włączenia się w akcję „Akademia Caritas Dzieciom”.

Prezydent RP Andrzej Duda

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda

Para Prezydencka wspiera program „Akademia Caritas Dzieciom” (1)
o1621653315.jpg