Menu rozwijane

04 maja 2020
Pałac Prezydencki | Wypowiedź Prezydenta, Pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego i Prezesa spółki Gaz System SA Tomasza Stępnia (1)
Pałac Prezydencki | Wypowiedź Prezydenta, Pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego i Prezesa spółki Gaz System SA Tomasza Stępnia (2)
Prezydent: Baltic Pipe to milowy krok ku pełnej dywersyfikacji, uniezależnieniu się od dostaw gazu z Rosji (3)
Andrzej Duda: uruchomienie gazociągu Baltic Pipe jest planowane 1 października 2022 roku (4)
Pałac Prezydencki | Wypowiedź Prezydenta, Pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotra Naimskiego i Prezesa spółki Gaz System SA Tomasza Stępnia (5)
o1501453198.jpg
o1123812149.jpg
o814544610.jpg
o377429942.jpg
o1909679660.jpg

Rozpoczyna się budowa Baltic Pipe, ta inwestycja zaczyna się dosłownie w najbliższych dniach, już faktycznie poprzez konkretne prace budowlane – poinformował Prezydent Andrzej Duda. Wskazał, że uruchomienie gazociągu planowane jest na 1 października 2022 r.

CAŁA WYPOWIEDŹ >>

– Jest rzeczywiście bardzo dobra wiadomość dla Polski i to nie tylko na najbliższy czas, ale wierzę głęboko w to, że na dziesięciolecia – faktycznie rozpoczyna się budowa Baltic Pipe, czyli tego słynnego gazociągu, który biegnie najpierw z szelfu norweskiego do Danii, a następnie właśnie poprzez Danię i z Danii do Polski, na nasze wybrzeże, do Trzęsacza – przekazał Prezydent.

–  Jeżeli mówimy o pełnej dywersyfikacji dostaw gazu do Polski, jeżeli mówimy o pełnym uniezależnieniu Polski jako odbiorcy od Rosji, to właśnie to jest ten milowy krok na drodze do tego nieuzależnienia –  podkreślił Andrzej Duda.