Menu rozwijane

25 marca 2021
Prezydent RP po spotkaniu w BBN
o64455593.jpg

– Jest bezprecedensowe, że obecne władze Białorusi aresztują przedstawicieli legalnie działających, polskich organizacji. Będziemy podejmowali kolejne kroki na arenie międzynarodowej. Nie zostawimy naszych rodaków samych – oświadczył Prezydent RP Andrzej Duda.

CAŁA WYPOWIEDŹ >>>

ENGLISH VERSION>>

Może Cię zainteresować Rozmowy telefoniczne w zw. z represjami wymierzonymi w polską mniejszość na Białorusi Prezydent spotkał się dziś w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z Ambasadorem RP na Białorusi oraz szefami służb specjalnych, z którymi omówiono sprawę zatrzymania prezes Związku Polaków na Białorusi Andżeliki Borys i członka zarządu ZPB Andrzeja Poczobuta.

Może Cię zainteresować Iluminacja w geście solidarności z Polakami mieszkającymi na Białorusi Prezydent podkreślił, że społeczeństwo białoruskie to „społeczeństwo naszych przyjaciół”. – Naród białoruski i mieszkający wśród Białorusinów Polacy, którzy mieszkają na tej ziemi z dziada pradziada, są naszymi przyjaciółmi. Wszyscy razem chcemy dla Białorusi jak najlepiej, chcemy jak najlepiej dla narodu białoruskiego – mówił Andrzej Duda.

Jak poinformował wcześniej minister Błażej Spychalski, Prezydent Duda rozmawiał dziś z Sekretarz Generalną OBWE Helgą Schmid i poprosił ją, żeby sprawa mniejszości polskiej na Białorusi została jak najszybciej wniesiona na agendę OBWE. Jak zapowiadał minister, jeszcze dziś jeszcze dziś Prezydent ma rozmawiać z Komisarzem ds. Mniejszości OBWE, a także z Prezydent Estonii.