Menu rozwijane

19 marca 2018
Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN (1)
Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN (2)
Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN (3)
Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN (4)
Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN (5)
Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN (6)
Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN (7)
Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN (8)
Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN (9)
o379831233.jpg
o337570990.jpg
o73823742.jpg
o897426563.jpg
o1158158474.jpg
o934338964.jpg
o117054909.jpg
o230506449.jpg
o720849119.jpg

Polityka wobec Rosji, sytuacja na Ukrainie, szczyt NATO, bezpieczeństwo energetyczne, współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, relacje Europa-USA - to tematy, o których Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie odbyło się w poniedziałek wieczorem w Belwederze.

Może Cię zainteresować Prezydent spotkał się szefem MSZ Niemiec [PL/ENG] Spotkanie Prezydenta RP z Kanclerz Niemiec - Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre i że kanclerz Niemiec Angela Merkel zwraca na nie znaczną uwagę - powiedział Andrzej Duda, dziękując niemieckiej polityk za jej wizytę w Warszawie, drugą - jak podkreślił - po "sąsiedzie z drugiej strony, jakim jest Francja".

ENGLISH VERSION >>>

Poniedziałkowe spotkanie w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru przez Bundestag na urząd Kanclerza RFN.

Może Cię zainteresować Prezydent nie będzie uczestniczył w inauguracji mundialu w Rosji Minister Łapiński: Kwestia reparacji pojawia się w rozmowach polsko-niemieckich Prezydent wyraził rówież zadowolenie z sukcesu rozmów koalicyjnych między chadekami a socjaldemokratami i powołania w zeszłym tygodniu nowego niemieckiego rządu.

- Cieszymy się, że sytuacja jest w związku z tym ustabilizowana i pani Kanclerz z energią, jak zawsze, zabiera się do pracy, a nie ma co ukrywać - pracy jest bardzo dużo - mówił Andrzej Duda.

Zwrócił też uwagę, że kwestia dobrych relacji z Polską znalazła się w umowie koalicyjnej. - To dla nas również ważny sygnał do tego, żeby jak najlepiej te relacje budować - podkreślił.

Prezydent: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre [PL/ENG] - zdjęcie w treści artykułu

Prezydent: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre [PL/ENG] - zdjęcie w treści artykułu nr 1

- Jako stabilne rządy Warszawy i Berlina powinniśmy zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił, ani z zewnątrz, ani od wewnątrz - powiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski po spotkaniu Prezydenta Andrzeja Dudy z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Może Cię zainteresować Minister Szczerski: Polska i Niemcy powinny zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił Jak podkreślił prezydencki minister na briefingu prasowym, rozmowa polityków poświęcona była m.in. uwarunkowaniom geopolitycznym dzisiejszego świata, bezpieczeństwu naszego regionu i bezpieczeństwu całej wspólnoty euroatlantyckiej. Wśród tematów poruszonych podczas spotkania wymienił ponadto rozwój współpracy obronnej w Europie, przyszłość UE i NATO oraz relacje ze Stanami Zjednoczonymi, m.in. w wymiarze ekonomicznym.

Prezydent: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre [PL/ENG] - zdjęcie w treści artykułu nr 2

Prezydent: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre [PL/ENG] - zdjęcie w treści artykułu nr 3

Rozmawiano także o przyszłości współpracy gospodarczej i handlowej między USA i Unią Europejską. - Zarówno Polska, jak i Niemcy stoją na stanowisku, że jesteśmy obrońcami wolnego handlu, chcielibyśmy, żeby te więzi euroatlantyckie były bardzo silne w wymiarze ekonomicznym, ale także w wymiarze współpracy politycznej - mówił Krzysztof Szczerski.

Politycy poruszyli równiez temat współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego. CZYTAJ WIĘCEJ >> 

(PAP/KP)

Prezydent: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre [PL/ENG] - zdjęcie w treści artykułu nr 4