Menu rozwijane

10 marca 2020
Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęcone sytuacji bezpieczeństwa związanej z występowaniem w Polsce koronawirusa SARS-Cov-2 oraz omówieniu działań podejmowanych w tym zakresie (1)
Przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego (2)
Przed posiedzeniem Rady Bezpieczeństwa Narodowego (3)
Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęcone sytuacji bezpieczeństwa związanej z występowaniem w Polsce koronawirusa SARS-Cov-2 oraz omówieniu działań podejmowanych w tym zakresie (4)
Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego poświęcone sytuacji bezpieczeństwa związanej z występowaniem w Polsce koronawirusa SARS-Cov-2 oraz omówieniu działań podejmowanych w tym zakresie (5)
Wypowiedź Prezydenta dla dziennikarzy po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego (6)
Prezydent: To była bardzo rzeczowa dyskusja i – co chcę podkreślić – bez krytyki wobec rządzących. (7)
Andrzej Duda: Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej byli zgodni, że należy podejmować zdecydowane działania, które w radykalny sposób ograniczą rozprzestrzenianie się wirusa. (8)
Andrzej Duda po raz kolejny zaapelował, by stosować szczególne środki ostrożności, przestrzegać zasad higieny i unikać zgromadzeń (9)
Prezydent zaadresował apel m.in. do seniorów, których poprosił o wyjątkową ostrożność (10)
o404262299.jpg
o809297278.jpg
o296806591.jpg
o144747934.jpg
o1721906333.jpg
o1231619405.jpg
o398969064.jpg
o1623990218.jpg
o2001216396.jpg
o1637388777.jpg

– To była bardzo rzeczowa dyskusja i – co chcę podkreślić – bez krytyki wobec rządzących. Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej byli zgodni, że należy podejmować zdecydowane działania, które w radykalny sposób ograniczą rozprzestrzenianie się wirusa i które będą chronić zdrowie i życie obywateli – powiedział Prezydent po spotkaniu. Jak ocenił, „rząd otrzymał od przedstawicieli opozycji zielone światło do podejmowania takich działań”.

WYPOWIEDŹ PREZYDENTA>>

ENGLISH VERSION>>

 

W posiedzeniu RBN obok Prezydenta Andrzeja Dudy wzięli udział m.in. Premier Mateusz Morawiecki, Marszałkowie Sejmu i Senatu, Elżbieta Witek i Tomasz Grodzki, Ministrowie: Zdrowia – Łukasz Szumowski, Spraw Wewnętrznych i Administracji – Mariusz Kamiński, Edukacji – Dariusz Piontkowski, Spraw Zagranicznych – Jacek Czaputowicz, Obrony – Mariusz Błaszczak.

Byli także przedstawiciele ugrupowań parlamentarnych: szef klubu PiS Ryszard Terlecki, przewodniczący PO i szef klubu KO Borys Budka, lider PSL i przewodniczący klubu KP PSL-Kukiz15 Władysław Kosiniak-Kamysz, przedstawiciel Lewicy i lider Wiosny Robert Biedroń oraz przewodniczący koła Konfederacji Jakub Kulesza.

Po posiedzeniu Andrzej Duda po raz kolejny zaapelował, by stosować szczególne środki ostrożności, przestrzegać zasad higieny i unikać zgromadzeń. Apel zaadresował też do seniorów, których poprosił o wyjątkową ostrożność. Dodał, że na razie nie ma podstaw, by mówić o zagrożeniu dla wyborów prezydenckich.

W Polsce, jak dotąd, potwierdzono 22 przypadki koronawirusa.