Menu rozwijane

16 lutego 2022

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w zdalnym posiedzeniu plenarnym Rady Dialogu Społecznego. Tematem dzisiejszego spotkania był wpływ zmian podatkowych wprowadzonych przez Polski Ład na sytuację pracowników i przedsiębiorców.

Obecni na posiedzeniu przedstawiciele strony przedsiębiorców, pracodawców i pracowników przedstawili swoje uwagi i zastrzeżenia dotyczące wprowadzanych zmian podatkowych, wskazali jednocześnie na pozytywne aspekty wynikające z Polskiego Ładu, jak np. zwiększenie kwoty wolnej od podatku, czy podniesienie progu podatkowego. Przedstawiciel Ministerstwa Finansów, Minister Artur Soboń zapewnił, że resort zbiera wszystkie opinie i pracuje nad całościowym projektem zmian przepisów dotyczących „Polskiego Ładu”.

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że jako patron dialogu społecznego z uwagą wsłuchuje się w te wszystkie głosy i stanowiska. Prezydent zadeklarował, że będzie monitorował przebieg prac w Ministerstwie Finansów i ma nadzieję, że zostanie mu przedstawiony kompleksowy pakiet zmian, wypracowany w dialogu ze wszystkimi środowiskami.

Panu Prezydentowi podczas posiedzenia towarzyszyła Szefowa Kancelarii Minister Grażyna Ignaczak–Bandych oraz Minister Bogna Janke Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta.

Wcześniej Prezydent RP dokonał zmian w składzie Rady Dialogu Społecznego, odwołując przedstawiciela strony pracodawców Andrzeja Malinowskiego – reprezentującego Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej. W jego miejsce powołany został pan Jacek Cieplak – członek zarządu Pracodawców RP.

Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego (1)
Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego (2)
Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego (3)
Posiedzenie Rady Dialogu Społecznego (4)
01__Andrzej_Duda_Rada_Dialogu_Spolecznego_20220216_MBO15816.jpg
02__Andrzej_Duda_Rada_Dialogu_Spolecznego_20220216_MBO28759.jpg
03__Andrzej_Duda_Rada_Dialogu_Spolecznego_20220216_MBO15842.jpg
04__Andrzej_Duda_Rada_Dialogu_Spolecznego_20220216_MBO15852.jpg