Menu rozwijane

28 marca 2022

Z inicjatywy brytyjskiej odbyła się rozmowa Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona; dotyczyła niemal w całości Ukrainy; padło dużo konkretów, umówiono się na szybkie spotkanie dwustronne, prawdopodobnie w Londynie – komentuje szef BPM Jakub Kumoch.

Prezydent Andrzej Duda po poniedziałkowym posiedzeniu RBN poinformował, że jeszcze tego dnia będzie rozmawiał z brytyjskim premierem Borisem Johnsonem.

Może Cię zainteresować Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego Z Premierem Borisem Johnsonem o bezpieczeństwie

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch komentował po tej rozmowie, że odbyła się ona z inicjatywy brytyjskiej i „dotyczyła niemalże w całości Ukrainy, i tego, w jaki sposób oba kraje zamierzają Ukrainie pomagać”.

– Padło bardzo dużo konkretów, przede wszystkim umówiono się na bardzo szybkie spotkanie dwustronne – zapowiedział Jakub Kumoch. Jak dodał, planowane spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Borisa Johnsona odbędzie się prawdopodobnie w Londynie.

– Spotkanie takie odbędzie się w najbliższym czasie. Będziemy za chwilę finalizować, kiedy dokładnie – podkreślił. Jak zaznaczył Jakub Kumoch będzie ono dotyczyło współpracy obronnej oraz sytuacji w Ukrainie.