Menu rozwijane

14 stycznia 2019
Tradycyjne spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z Korpusem Dyplomatycznym (1)
Tradycyjne spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z Korpusem Dyplomatycznym (2)
Tradycyjne spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z Korpusem Dyplomatycznym (3)
Tradycyjne spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z Korpusem Dyplomatycznym (4)
Tradycyjne spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z Korpusem Dyplomatycznym (5)
Tradycyjne spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z Korpusem Dyplomatycznym (6)
Tradycyjne spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z Korpusem Dyplomatycznym (7)
o766983246.jpg
o1179260409.jpg
o421728978.jpg
o475857585.jpg
o690264739.jpg
o1241723754.jpg
o940789894.jpg

W Pałacu Prezydenckim odbyło się w poniedziałek wieczorem tradycyjne noworoczne spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Małżonki z Korpusem Dyplomatycznym. Podczas spotkania minutą ciszy uczczono pamięć śp. Pawła Adamowicza.  ENGLISH VERSION >>>

Może Cię zainteresować Dzień pogrzebu Pawła Adamowicza - dniem żałoby narodowej Prezydent: Wrogość i przemoc przyniosły najtragiczniejszy skutek i ból - Pan Prezydent Paweł Adamowicz został wczoraj zaatakowany w bezprecedensowym ataku przez bandytę, który pchnął go kilkakrotnie nożem i niestety lekarzom nie udało się go uratować. Pan Prezydent Adamowicz zmarł, co pogrąża moją ojczyznę w głębokim smutku i jest jednym z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej przestrzeni ostatnich lat, także proszę o minutę ciszy - powiedział Prezydent Duda.

Następnie zebrani na spotkaniu w Pałacu Prezydenckim uczcili minutą ciszy pamięć Pawła Adamowicza.

Noworoczne spotkanie  z Korpusem Dyplomatycznym [PL/ENG] - zdjęcie w treści artykułu

Może Cię zainteresować Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania z Korpusem Dyplomatycznym [PL/ENG] Podczas spotkania z dyplomatami Prezydent podkreślał, że 2018 rok był bogaty w wiele wydarzeń, z których bez wątpienia najważniejszym i dla nas najdonioślejszym były obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. - W minionym roku rozpoczęliśmy dwuletnie niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, a w Katowicach przewodniczyliśmy obradom 24. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu. Zakończyła się ona sukcesem w postaci przyjęcia tzw. Pakietu katowickiego, co było możliwe dzięki gotowości do kompromisu wszystkich stron biorących udział w negocjacjach - mówił.  ENGLISH VERSION >>>

Wspomniał również, że rok 2018 był kolejnym rokiem jego dużej aktywności międzynarodowej. - W jego trakcie odbyłem 26 wizyt zagranicznych, a także spotkałem się z ponad dwudziestoma przywódcami państw, którzy przyjechali do Polski - wymieniał.

- O ile rok 2018 był rokiem świętowania niepodległości, to rok bieżący będzie rokiem stulecia odrodzonej niepodległej polskiej dyplomacji. Przed stu laty, w roku 1919, Polska zaczęła aktywnie nawiązywać relacje dyplomatyczne. Cieszę, że Państwa placówki przygotowują liczne uroczystości rocznicowe. Zapewniam o moim wsparciu dla obchodów oraz gotowości do objęcia ich patronatem - powiedział Prezydent.

(KG)