Menu rozwijane

30 marca 2022

W uznaniu istotnej roli Polski, jaką odgrywa we wspieraniu uchodźców uciekających przed inwazją na Ukrainę, 9 kwietnia w Warszawie odbędzie się impreza Stand Up For Ukraine – Razem dla Ukrainy, zainicjowana przez Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen i Premiera Kanady Justina Trudeau.

ENGLISH VERSION >>>

Prezydent RP Andrzej Duda weźmie w niej udział wraz z Przewodniczącą von der Leyen, natomiast Premier Trudeau będzie uczestniczył w tym wydarzeniu zdalnie.

Jak podkreśla Prezydent RP: Cieszymy się, że tak znaczące wydarzenie na rzecz wsparcia dla Ukrainy odbędzie się w Warszawie. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się i angażują w jego organizację. Polska wspiera Naród Ukraiński w jego bohaterskiej walce o wolną, niepodległą i suwerenną Ukrainę.

Polska przyjmuje ponad 2,5 miliona uchodźców i odgrywa ważną rolę jako centrum pomocy humanitarnej, wysyłając na Ukrainę wsparcie z całej Europy.

Impreza ta będzie stanowić zamknięcie szeroko zakrojonej kampanii medialnej uruchomionej przez Komisję Europejską i Rząd Kanady w partnerstwie z międzynarodową organizacją rzeczniczą Global Citizens.

Celem kampanii jest zebranie funduszy i pozyskanie innych form wsparcia na potrzeby osób wewnętrznie przesiedlonych i uchodźców.