Menu rozwijane

09 lutego 2021

W piątek w południe w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość powołania przez Prezydenta Andrzeja Dudę Rady ds. Ochrony Zdrowia – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

W poprzedniej kadencji w ramach prezydenckiej Narodowej Rady Rozwoju działała sekcja ochrony zdrowia. W styczniu Prezydent dokonał zmian w kierownictwie swej kancelarii. Na stanowisko Zastępcy Szefa Kancelarii Prezydenta RP powołał Piotra Ćwika, który zapowiedział „przeformułowanie” dotychczasowej pracy Narodowej Rady Rozwoju. Mówił wtedy, że planowane jest powołanie kilku rad w różnych obszarach, w tym m.in. rady zajmującej się kwestiami ochrony zdrowia.

– Na pewno jedną z wiodących będzie w ramach Narodowej Rady Rozwoju rada, która będzie się zajmowała sprawami ochrony zdrowia. W naturalny sposób to jest bardzo istotne, patrząc na to, z czym się mierzymy od prawie roku, jeśli chodzi o pandemię i o wszystkie te ważne dla Polaków kwestie związane z ochroną zdrowia – podkreślił minister Ćwik.

W grudniu 2020 r. Andrzej Duda powołał Radę ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP. Jej szefem został b. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

ZOBACZ TEŻ: 

  • Rozmowa o szczepionce przeciwko COVID-19 – Prezydent Andrzej Duda i prof. Andrzej Horban, prof. Krzysztof Simon oraz prof. Jarosław Pinkas

  • O Funduszu Medycznym – Prezydent Andrzej Duda i prof. Piotr Czauderna, chirurg, członek Narodowej Rady Rozwoju.

  • O szczepionce przeciwko COVID-19 – Piotr Chęciński i dr n. med. Grzegorz Juszczyk Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego