Menu rozwijane

25 stycznia 2022

Kolejna narada Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami rządu dotycząca sytuacji wokół Ukrainy odbyła się we wtorek wieczorem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Celem spotkania było omówienie m.in. wniosków z wczorajszych konsultacji Prezydenta RP z sojusznikami.

W naradzie z Prezydentem wzięli udział: minister obrony Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Michał Kamiński, wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk, szef KPRM Michał Dworczyk, szef Sztabu Generalnego gen. Rajmund Andrzejczak, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch i szef Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

W poniedziałek wieczorem Andrzej Duda wziął udział w telekonferencji Prezydenta USA Joe’ego Bidena z przywódcami Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, szefami Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej oraz Sekretarzem Generalnym NATO. Tematem była sytuacji wokół Ukrainy i na wschodniej flance NATO. Przed telekonferencją Prezydent rozmawiał w BBN z przedstawicielami rządu, wojska i służb specjalnych.

Może Cię zainteresować Prezydent: Można śmiało mówić o jedności NATO W BBN o sytuacji bezpieczeństwa w regionie i wsparciu Ukrainy