Menu rozwijane

23 października 2021

Andrzej Duda apeluje do władz Białorusi o dopuszczenie pomocy dla znajdujących się na granicy migrantów. Dziś z inicjatywy Prezydenta RP na przejście graniczne w Bobrownikach wyruszył kolejny transport humanitarny. 

W czasie spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim wystąpiłem z inicjatywą wysłania konwoju humanitarnego na granicę z Białorusią. Trzeba pomóc imigrantom koczującym po białoruskiej stronie granicy. Apeluję do Białorusi o wpuszczenie pomocy. W ciężarówkach są namioty, łóżka i koce – napisał Andrzej Duda.

Prezydent RP jest w stałym kontakcie z premierem, rządem i służbami ws. sytuacji na granicy. Po ostatnim spotkaniu w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego Andrzej Duda zwrócił się z inicjatywą wysłania kolejnego transportu humanitranego z pomocą dla migrantów. Premier Mateusz Morawiecki tę inicjatywę podjął. Dziś transport wyrusza na przejście graniczne – mówiła prezydencka minister Bogna Janke. 

Prezydent apeluje do władz Białorusi o rozsądek i przyjęcie wsparcia dla znajdujących się na Białorusi migrantów – pokreśliła.

ENGLISH VERSION >>

W transporcie, który wyruszył ze składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej, znajdują się m.in. ciepła odzież, koce, łóżka i namioty. To kolejny, trzeci już transport, po dwukrotnej odmowie ze strony Mińska przepuszczenia przez granicę polskiego konwoju humanitarnego.

Przygotowany na prośbę Andrzeja Dudy transport wyrusza ze składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie k. Ostrowi (1)
Przygotowany na prośbę Andrzeja Dudy transport wyrusza ze składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie k. Ostrowi (2)
Przygotowany na prośbę Andrzeja Dudy transport wyrusza ze składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie k. Ostrowi Mazowieckiej (3)
Przygotowany na prośbę Andrzeja Dudy transport wyrusza ze składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie k. Ostrowi (4)
Przygotowany na prośbę Andrzeja Dudy transport wyrusza ze składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie k. Ostrowi (5)
Przygotowany na prośbę Andrzeja Dudy transport wyrusza ze składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Komorowie k. Ostrowi (6)
o1974834501.jpg
o1816108630.jpg
o305852518.jpg
o1209173624.jpg
o812988687.jpg
o1564630796.jpg

Prezydent Andrzej Duda domaga się od władz Białorusi dopuszczenia pomocy dla znajdujących się na granicy, sprowadzonych tam przez reżim imigrantów. Wszyscy, którzy znajdują się po polskiej stronie, mogą otrzymać wsparcie od państwa.

Może Cię zainteresować Spotkanie ws. sytuacji bezpieczeństwa na granicy z Białorusią W Wilnie o bezpieczeństwie regionu