Menu rozwijane

17 stycznia 2019
Żałoba narodowa po śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (Fot. PAP/Adam Warżawa) (1)
Iluminacja na froncie Pałacu Prezydenckiego w czasie żałoby narodowej w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza (Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP) (2)
o1715588520.jpg
o975773421.jpg

Żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza obowiązuje od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00. W tym czasie flagi państwowe są opuszczone do połowy masztu. Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego pojawiła się w piątek wieczorem okolicznościowa ilumiancja. Będzie ona także wyświetlona w sobotę po zmierzchu. ENGLISH VERSION >>

Żałoba narodowa po śmierci Prezydenta Gdańska [PL/ENG] - zdjęcie w treści artykułu

Zgodnie z rozporządzeniem Prezydenta RP, kontrasygnowanym przez Prezesa Rady Ministrów, żałoba obowiązuje od piątku od godziny 17.00, to jest od momentu, w którym nastąpiło wyprowadzenie trumny z ciałem Prezydenta Gdańska do Bazyliki Mariackiej w formie pochodu ulicami miasta, do soboty do godziny 19.00.

W czasie żałoby flagi państwowe na gmachach publicznych zostają opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem; odwoływane są imprezy masowe, rozrywkowe, koncerty i imprezy sportowe.

W sobotę Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Żałoba narodowa po śmierci Prezydenta Gdańska [PL/ENG] - zdjęcie w treści artykułu nr 1