Menu rozwijane

Prezydent: Rzeź Woli niezmiennie pozostaje obrazem niewyobrażalnego zła oraz podeptania wszelkich ludzkich praw i zasad.
Andrzej Duda: Obóz zagłady Treblinka II był jednym z głównych miejsc eksterminacji Żydów w ramach akcji „Reinhardt”. Łączę się dzisiaj z Państwem, składając hołd pamięci ofiar największej w dziejach ludzkości zbrodni Holocaustu.
Prezydent RP Andrzej Duda w rozmowie z „Frankfurter Allgemeine Zeitung”: Ukraina broni także Niemiec.
Mieszkańcy Warszawy, mieszkańcy Woli z rozkazu Adolfa Hitlera – eksterminacji, zniszczenia miasta i zamordowania jego mieszkańców – ucierpieli w sposób niewyobrażalny. Oddajemy im hołd – powiedział Prezydent.
Jakże podobne zdjęcia, jakże tożsame bestialstwo tych, którzy zabijają, którzy niszczą, którzy dokonują destrukcji życia niewinnych ludzi – powiedział Prezydent po obejrzeniu fotografii.
Z tamtego wielkiego trudu powstańczego wypływa wielkie zobowiązanie do codziennej pracy i codziennej dbałości o ojczyznę, do tego, by uczynić wszystko, aby ta ojczyzna była tak silna, by więcej nie trzeba było stawać z bronią w ręku; by nikt nie odważył się jej napaść.
Państwa postawa niezłomnej woli walki za Polskę – poprzez wszystkie warstwy młodzieży polskiego społeczeństwa, i nie tylko młodzieży – nauczyła nas tego, że my, Polacy, potrafimy się zorganizować i potrafimy być razem.
Prezydent Lech Kaczyński wraz z Małżonką Marią Kaczyńską dobrze rozumieli znaczenie sportu dla promocji Polski w Europie i świecie. Dlatego jestem przekonany, że idea Polish Open pod patronatem głowy państwa byłaby Im z pewnością bliska – napisał Andrzej Duda.
W imieniu milionów Polaków oraz własnym pragnę złożyć wyrazy uznania, sympatii i wdzięczności za piękny dorobek Pani pracy – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Nie mam wątpliwości, że również obecny trudny czas chwalebnie zapisze się w historii polskiej Policji, że Państwa dokonania będą inspiracją dla kolejnych pokoleń jej funkcjonariuszy i pracowników – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Chciałem podziękować mojej żonie i innym pierwszym damom za dar serca i pomoc udzielaną osobom, które musiały wyjechać z Ukrainy – powiedział Andrzej Duda, łącząc się z Kijowem z Krakowa.
Prezydent: Fundamentem silnego państwa jest poczucie bezpieczeństwa zwykłego obywatela; fundamentem bezpieczeństwa wewnętrznego są funkcjonariusze Policji i innych służb.
Prezydent: Cieszę się ogromnie, że właśnie w moim rodzinnym mieście, w Krakowie, jest miejsce, gdzie po raz pierwszy zatliło się polskie maleńkie ognisko olimpijskie, które dzisiaj pięknie płonie; dzięki któremu dzisiaj mamy medale.
Prezydent Andrzej Duda: Granica Sojuszu Północnoatlantyckiego z Rosją właśnie znacząco się zwiększa – wydłuża się o ok. 1600 km.
Dopiero po upadku totalitarnych imperiów i przeprowadzeniu koniecznych rozrachunków z naszą powojenną historią prawda zatriumfowała nad fałszem i manipulacją – napisał Prezydent RP.