Menu rozwijane

06 sierpnia 2020
Prezydent Andrzej Duda

Szanowni Państwo!

Drodzy Rodacy!

Z okazji zaprzysiężenia na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej serdecznie pozdrawiam Czytelników „Super Expressu". Dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, wyrażając swoją wolę w glosowaniu. W sposób szczególny dziękuję tym, którzy oddali glos na mnie.

Wybory prezydenckie, w których wzięło udział ponad 20 mln Polaków, były olbrzymim sukcesem demokracji. Zwycięstwo przy tak wysokiej frekwencji daje Prezydentowi Rzeczypospolitej bardzo silny mandat, ale jest też wielkim zobowiązaniem.

Może Cię zainteresować Andrzej Duda. Pierwsze pięć lat prezydentury Zapewniam, że zgodnie z wyborczymi deklaracjami będę prezydentem polskich spraw. Te sprawy to przede wszystkim rodzina, która jest podstawową wspólnotą społeczną, bezpieczeństwo, którego filarem są silne międzynarodowe sojusze, i nowoczesne państwo, praca, która jest prawem i gwarancją dobrobytu, inwestycje, od których zależy nasza przyszłość, wreszcie godność, która bierze się z wzajemnego szacunku i przejawia się w dumie z bycia Polakiem.

Polskie sprawy wymagają wspólnej troski. Dlatego będę współpracował ze wszystkimi, którym bliskie jest dobro Rzeczypospolitej. Raz jeszcze dziękuję za każdy oddany na mnie glos i zapewniam o moim szacunku dla tych, którzy zagłosowali inaczej. Wszystkich moich Rodaków w kraju i za granicą serdecznie pozdrawiam.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda