przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 14 lutego 2019

Prezydent do uczestników debaty „Narracje o Polsce za granicą”

Jeśli chcemy mieć wpływ na to, jak postrzegają nas inni, musimy aktywnie kształtować debatę intelektualistów i inspirować twórczość artystów – napisał Prezydent Andrzej Duda do uczestników belwederskiej debaty „Narracje o Polsce za granicą”. 
Środa, 13 lutego 2019

Życzenia Prezydenta dla Jana Peszka

Z okazji 75. rocznicy urodzin proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia. W tym uroczystym dniu chciałbym przekazać wyrazy uznania i podziękować za dotychczasowe dokonania aktorskie oraz za działalność dydaktyczną - napisał Prezydent. 
Niedziela, 10 lutego 2019

List Prezydenta z okazji rocznicy „Zaślubin Polski z Morzem”

Istotą zaślubin była nie tylko radość i duma z cennego nabytku terytorialnego. Przede wszystkim było to ważne zobowiązanie - napisał Prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 99. rocznicy „Zaślubin Polski z Morzem” w Gdyni. 
Niedziela, 10 lutego 2019

W Pucku odbyły się obchody 99. rocznicy powrotu Polski nad Bałtyk

Symbolika zaślubin oznaczała radość z trwałego związania Polski z morzem, ale też ważne zobowiązanie. Podjęli je wybitni ludzie morza, którzy z rozmachem i zaangażowaniem rozpoczęli pracę na rzecz rozwoju naszej morskiej żeglugi - napisał Prezydent. 
Piątek, 8 lutego 2019

„Przez całe życie szedł drogą służby Niepodległej”. Wspomnienie Prezydenta RP o śp. Premierze Janie Olszewskim

Jan Olszewski przez całe życie szedł drogą służby Niepodległej - napisał Prezydent Andrzej Duda o zmarłym dziś Janie Olszewskim, byłym premierze, obrońcy opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL. 
Piątek, 8 lutego 2019

List Prezydenta na konferencję „Fundamenty Niepodległej. Sejm Ustawodawczy”

W minionym roku wspominaliśmy głównie wydarzenia związane z walką naszego narodu o wolność i odrodzeniem się suwerennej Polski po 123 latach zaborów. Teraz przed nami szereg rocznic związanych z odbudową państwa i jego instytucji - napisał Andrzej Duda. 
Piątek, 8 lutego 2019

Prezydent: Kongres Polonii w Miami wzmocni współpracę Polski z USA [PL/ENG]

W przesłaniu do uczestników polonijnego Kongresu 60 milionów w Miami na Florydzie Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że spotkanie przyczyni się do nasilenia współpracy ekonomicznej Polski z USA oraz promocji osiągnięć polskiej gospodarki za granicą. 
Piątek, 8 lutego 2019

List Prezydenta do uczestników Gali Finałowej XXV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Rolnik-Farmer Roku”

Dziękuję organizatorom, którzy od ćwierć wieku nagradzają najlepszych polskich rolników, a laureatom życzę wszelkiej pomyślności, satysfakcji z pracy i sukcesów w dalszym rozwoju Państwa gospodarstw - napisał Andrzej Duda. 
1234567  115
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.