Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 10 maja 2019

List Prezydenta z okazji obchodów Dnia Hutnika

            Organizatorzy i Uczestnicy

                                                                                  centralnych obchodów Dnia Hutnika

                                                                                  w KGHM Polska Miedź

w Głogowie

 

 

Szanowni Państwo!

 

Przesyłam pozdrowienia wszystkim zgromadzonym w Głogowie na obchodach Dnia Hutnika. Z okazji Państwa święta słowa uznania i gratulacje kieruję do członków kadry i pracowników zakładów KGHM Polska Miedź, w szczególności z Huty Miedzi Cedynia, która obchodzi 40-lecie istnienia. Wszystkim z serca dziękuję za dobrą, rzetelną, profesjonalną pracę.

 

Państwa wytrwała codzienna służba przyczynia się do rozwoju gospodarki narodowej. Buduje dobrobyt i pomyślność mieszkańców dolnośląskiego zagłębia miedziowego oraz siłę całej naszej Ojczyzny. Jako Prezydent Rzeczypospolitej chcę dzisiaj podkreślić, że bardzo wysoko cenię Państwa osiągnięcia.

 

Odkrycie bogatych złóż miedzi, organizacja wydobycia i przetwórstwa rudy – to przełomowe dokonania, które nie tylko wpłynęły na kształt życia społecznego i ekonomicznego regionu, ale odgrywają też ogromnie ważną rolę gospodarczą dla naszego państwa i narodu. Powstanie tutaj, na ziemiach nad Odrą, nowoczesnego górnictwa i hutnictwa miedziowego jest dziełem nas, Polaków, i naszym wielkim wspólnym sukcesem.

 

Jesteśmy dumni z tych odkryć, ze zdobytej wiedzy i umiejętności, które od dekad owocują kolejnymi udanymi przedsięwzięciami i inwestycjami. Zgromadzony kapitał doświadczeń sprawia, że polscy miedziowcy doceniani są po obu stronach oceanu, z powodzeniem rozwijając przemysł wydobywczy także w krajach Ameryki Północnej i Południowej. Za to wszystko raz jeszcze wyrażam Państwu wdzięczność i serdecznie gratuluję.

 

Dziękuję także za wierność tradycjom hutniczym i pielęgnowanie „kultury miedzi”. Dziękuję za to, że Państwa społeczność, czerpiąc ze skarbów dziedzictwa naturalnego Polski, rozwija i pomnaża też bezcenne dobra duchowe, jakimi są kultura i tożsamość naszej wspólnoty narodowej. Życzę Państwu satysfakcji z podejmowanych wysiłków oraz wielu następnych sukcesów w pracy zawodowej i działalności społecznej, a także wiele radości ze wspólnego świętowania podczas zwyczajowej karczmy piwnej i combra babskiego oraz innych uroczystości uświetniających Dzień Hutnika.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda 

 

List odczytała reprezentująca Prezydenta podczas wydarzenia Doradca Agnieszka Lenartowicz-Łysik. 

 

Poleć znajomemu