Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 31 maja 2019

List z okazji nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich

  |   Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski)

 

 

                                                                       Organizatorzy i Uczestnicy uroczystości

                                                                       nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie

                                                                       imienia Marii i Lecha Kaczyńskich

 

 

Szanowna Pani Dyrektor!

Szanowni Przedstawiciele Władz Lokalnych!

Szanowni Pedagodzy, Rodzice i Absolwenci!

Drodzy Uczniowie!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich przybyłych na uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. Z tej wyjątkowej okazji składam gratulacje i najlepsze życzenia Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, jej Absolwentom oraz Uczniom wraz z Rodzicami. Dziękuję autorom za tę inicjatywę, a władzom gminy Sośnie za jej poparcie.

 

Łączę się z Państwem w radości, że nadszedł wreszcie szczególny dzień, wieńczący proces, w którym społeczność szkolna uczestniczyła przez ostatnie trzy lata. W tym czasie zapadały ważne decyzje, a młodzież poznawała biografie patronów poprzez liczne konkursy i wystawy, wizyty w miejscach związanych z życiem Pary Prezydenckiej i rozmowy z osobami bliskimi Marii i Lechowi Kaczyńskim. Bo chociaż my, dorośli, prezydenturę Profesora Lecha Kaczyńskiego i Jego wcześniejszą długoletnią służbę publiczną uważamy za wydarzenia współczesne, to przecież wielu obecnych uczniów szkoły nie może osobiście pamiętać nawet katastrofy smoleńskiej, w której zginął Pan Prezydent wraz z Małżonką.

 

Tym bardziej cieszę się i jestem wdzięczny Państwu za to upamiętnienie. Maria i Lech Kaczyńscy są już dziś postaciami z naszej historii. Na nas, których sercom bliskie jest ich dziedzictwo i przesłanie, spoczywa odpowiedzialność za przekazywanie idei i tradycji patronów młodemu pokoleniu. Szczególnie chcę podziękować pedagogom i wychowawcom oraz rodzicom i opiekunom, których rola w tym procesie jest nie do przecenienia. Wierzę, że dzięki Państwa wysiłkom i zaangażowaniu kolejne generacje Polaków będą formowane w duchu najwyższych wartości naszej wspólnoty narodowej: patriotyzmu, wolności i solidarności, którymi zawsze kierowali się śp. Pan Prezydent Rzeczypospolitej i Pani Prezydentowa.

 

Raz jeszcze dziękując za godne upamiętnienie Marii i Lecha Kaczyńskich, życzę Państwu wielu sukcesów w działalności zawodowej i społecznej, uczniom dobrych wyników w nauce, każdemu zaś wszelkiej pomyślności. Niech nowi patroni szkoły będą dla całej lokalnej społeczności wzorem i inspiracją do codziennej, wytrwałej, rzetelnej pracy dla tego najcenniejszego wspólnego dobra, którym jest nasza Ojczyzna – suwerenne państwo polskie.

 

Z wyrazami szacunku,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

List odczytał reprezentujący Prezydenta podczas uroczystości minister Andrzej Dera. 

Poleć znajomemu