przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 31 maja 2019

List z okazji nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich

  |   Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski) Minister Andrzej Dera reprezentował Prezydenta podczas uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich (Fot. Piotr Rajski)

 

 

                                                                       Organizatorzy i Uczestnicy uroczystości

                                                                       nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie

                                                                       imienia Marii i Lecha Kaczyńskich

 

 

Szanowna Pani Dyrektor!

Szanowni Przedstawiciele Władz Lokalnych!

Szanowni Pedagodzy, Rodzice i Absolwenci!

Drodzy Uczniowie!

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich przybyłych na uroczystości nadania Szkole Podstawowej w Cieszynie imienia Marii i Lecha Kaczyńskich. Z tej wyjątkowej okazji składam gratulacje i najlepsze życzenia Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom szkoły, jej Absolwentom oraz Uczniom wraz z Rodzicami. Dziękuję autorom za tę inicjatywę, a władzom gminy Sośnie za jej poparcie.

 

Łączę się z Państwem w radości, że nadszedł wreszcie szczególny dzień, wieńczący proces, w którym społeczność szkolna uczestniczyła przez ostatnie trzy lata. W tym czasie zapadały ważne decyzje, a młodzież poznawała biografie patronów poprzez liczne konkursy i wystawy, wizyty w miejscach związanych z życiem Pary Prezydenckiej i rozmowy z osobami bliskimi Marii i Lechowi Kaczyńskim. Bo chociaż my, dorośli, prezydenturę Profesora Lecha Kaczyńskiego i Jego wcześniejszą długoletnią służbę publiczną uważamy za wydarzenia współczesne, to przecież wielu obecnych uczniów szkoły nie może osobiście pamiętać nawet katastrofy smoleńskiej, w której zginął Pan Prezydent wraz z Małżonką.

 

Tym bardziej cieszę się i jestem wdzięczny Państwu za to upamiętnienie. Maria i Lech Kaczyńscy są już dziś postaciami z naszej historii. Na nas, których sercom bliskie jest ich dziedzictwo i przesłanie, spoczywa odpowiedzialność za przekazywanie idei i tradycji patronów młodemu pokoleniu. Szczególnie chcę podziękować pedagogom i wychowawcom oraz rodzicom i opiekunom, których rola w tym procesie jest nie do przecenienia. Wierzę, że dzięki Państwa wysiłkom i zaangażowaniu kolejne generacje Polaków będą formowane w duchu najwyższych wartości naszej wspólnoty narodowej: patriotyzmu, wolności i solidarności, którymi zawsze kierowali się śp. Pan Prezydent Rzeczypospolitej i Pani Prezydentowa.

 

Raz jeszcze dziękując za godne upamiętnienie Marii i Lecha Kaczyńskich, życzę Państwu wielu sukcesów w działalności zawodowej i społecznej, uczniom dobrych wyników w nauce, każdemu zaś wszelkiej pomyślności. Niech nowi patroni szkoły będą dla całej lokalnej społeczności wzorem i inspiracją do codziennej, wytrwałej, rzetelnej pracy dla tego najcenniejszego wspólnego dobra, którym jest nasza Ojczyzna – suwerenne państwo polskie.

 

Z wyrazami szacunku,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

List odczytał reprezentujący Prezydenta podczas uroczystości minister Andrzej Dera. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.