przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 12 czerwca 2019

List Prezydenta na Święto Służby Ochrony Państwa

Pan

Major Paweł Olszewski

Komendant Służby Ochrony Państwa

oraz

Uczestnicy obchodów

Święta Służby Ochrony Państwa

w Warszawie

 

 

Szanowny Panie Komendancie!

Szanowne Funkcjonariuszki, Funkcjonariusze i Pracownicy Służby Ochrony Państwa!

 

Z okazji Święta Służby Ochrony Państwa proszę przyjąć gratulacje i najlepsze życzenia dla wszystkich jej funkcjonariuszy i pracowników. W tym uroczystym dniu chcę wyrazić uznanie i wdzięczność za Państwa sumienne pełnienie zadań zarówno w kraju, jak i poza granicami Rzeczypospolitej.

 

Wstępując w szeregi SOP, wybrali Państwo trudną drogę, wymagającą profesjonalnego przygotowania zawodowego i gotowości do poświęceń. Służba ta kontynuuje chlubne tradycje Brygady Ochronnej, powstałej przed 95 laty. Wraz z odrodzeniem się suwerennej Polski w roku 1918, nasi przodkowie i poprzednicy stanęli przed koniecznością budowy nowych struktur odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa. Decyzja o utworzeniu formacji mającej chronić Prezydenta Rzeczypospolitej miała doniosłe znaczenie, szczególnie w kontekście wcześniejszej tragicznej śmierci prezydenta Gabriela Narutowicza.

 

Odwołując się do historycznej daty powołania Brygady Ochronnej, obchodzone dzisiaj Święto Służby Ochrony Państwa przypomina o zaszczytnym obowiązku wykonywania zadań z najwyższą starannością i oddaniem. To w Państwa ręce powierza się bezpieczeństwo, zdrowie, a nawet życie osób piastujących najwyższe urzędy w Rzeczypospolitej oraz ochronę kluczowych obiektów państwowych. Chcę podziękować za Państwa pracę i wyrazić przekonanie, że Ojczyzna zawsze będzie z niej dumna.

 

Składam gratulacje funkcjonariuszom promowanym dziś na pierwszy stopień oficerski Służby Ochrony Państwa. Otrzymywane szlify są zwieńczeniem dotychczasowej drogi, nagrodą za wzorową postawę i znakomite przygotowanie oraz początkiem kolejnego rozdziału w życiu zawodowym. Gratuluję też wszystkim odznaczanym. Wręczane wyróżnienia stanowią dowód uznania dla Państwa pracy i są zobowiązaniem do dalszej służby. Wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom SOP przekazuję serdecznie pozdrowienia. Życzę Państwu sukcesów w skutecznej i bezpiecznej realizacji powierzanych zadań oraz satysfakcji z przynależności do formacji o patriotycznym etosie i wysokim prestiżu.

 

Z wyrazami szacunku,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

List odczytał podczas uroczystości wiceszef BBN minister Dariusz Gwizdała.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.