przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 12 czerwca 2019

List Prezydenta do uczestników konferencji ABSL Summit „The New Next”

Organizatorzy, Uczestnicy i Goście

jubileuszowej, dziesiątej konferencji

ABSL Summit „The New Next”

 

 

Szanowni Państwo!

 

W dzisiejszym świecie, w którym procesy cywilizacyjne, ekonomiczne, społeczne i technologiczne rozwijają się niezwykle żywiołowo, biznes – bardziej niż kiedykolwiek – potrzebuje szeroko rozumianego instrumentarium. Dlatego coraz większego znaczenia nabiera sektor nowoczesnych usług biznesowych. Cieszę się, że właśnie Warszawa, stolica naszego kraju, jest miejscem debaty nad wyzwaniami dotyczącymi tego sektora. Jest dla nas źródłem satysfakcji, że kongres ABSL Summit na trwałe wpisał się w życie gospodarcze Polski oraz całego regionu, stając się jednym z najważniejszych tego rodzaju spotkań w Europie Środkowo-Wschodniej i gromadząc licznych liderów biznesu, naukowców oraz przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej. To świadectwo uznania dla gospodarczego dynamizmu naszego kraju.

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników warszawskiej debaty. Tegoroczna konferencja ma charakter szczególny – to już dziesiąte, jubileuszowe spotkanie. Jestem pewien, że tak jak poprzednie, przyniesie ona wiele wartościowych refleksji, analiz i diagnoz oraz stanie się okazją do szerokiej wymiany doświadczeń. Pragnę bardzo ciepło powitać na polskiej ziemi przybyłe do Warszawy wybitne osobistości z licznych krajów Europy i świata, a wśród nich gościa specjalnego – Pana Billa Clintona, 42. Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

 

Sektor nowoczesnych usług biznesowych odgrywa w Polsce coraz znaczniejszą rolę, stanowiąc bardzo istotną i pokaźną część gospodarki. W naszym kraju działa ponad 1200 centrów wyspecjalizowanych usług, w których pracuje około 280 tysięcy osób. W najbliższych latach prognozowany jest w tej dziedzinie wzrost zatrudnienia o kolejne 50 do 60 tysięcy pracowników. Z jednej strony świadczy to o rosnącym zapotrzebowaniu na tego rodzaju usługi na naszym rynku krajowym, a jednocześnie o ekspansji tego sektora na rynki europejskie i globalne.
Oferta tej „przedsiębiorczości dla przedsiębiorczości” musi być ciągle poszerzana i aktualizowana, aby odpowiadać wyzwaniom czasu. Dlatego tak wiele uwagi zamierzają poświęcić Państwo podczas rozpoczynającej się debaty takim ważnym zagadnieniom jak nowe technologie, automatyzacja i cyfryzacja procesów, cyberbezpieczeństwo czy przyszłość pracy.

 

Chciałbym Państwu życzyć, aby działalność sektora usług dla biznesu stawała się w coraz większym stopniu domeną nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań, przyczyniając się do transferu wiedzy do gospodarki. W Polsce przywiązujemy do tego wielką wagę, dlatego nie jest nam obojętne, jaki kierunek przybiera rozwój tego sektora w naszym systemie gospodarczym. Liczę, że efektem Państwa dyskusji będą ambitne, śmiało wybiegające w przyszłość koncepcje, służące wzrostowi ekonomicznemu. Proszę raz jeszcze przyjąć serdeczne pozdrowienia i życzenia owocnych obrad.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda

 

 

List odczytał reprezentujący Prezydenta podczas wydarzenia Doradca Cezary Kochalski. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.