przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Niedziela, 16 czerwca 2019

List z okazji 100. rocznicy urodzin Anny Gut ps. „Klara”

  |   Minister Anna Surówka-Pasek odczytała list Prezydenta z życzeniami z okazji 100. rocznicy urodzin Anny Gut ps. „Klara” Prezydent Andrzej Duda nadał jubilatce Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Uroczystość z okazji 100. rocznicy urodzin Anny Gut ps. „Klara” Uroczystość z okazji 100. rocznicy urodzin Anny Gut ps. „Klara”

Pani

Podporucznik Anna Gut-Wielkiewicz

ps. „Klara”

 

 

 

Wielce Szanowna Pani Porucznik!

Czcigodna Jubilatko!

 

Z okazji obchodów setnej rocznicy Pani urodzin proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia dobrego zdrowia, wielu łask Bożych oraz satysfakcji ze wszelkiego dobra, którego przysporzyła Pani swojej podhalańskiej małej Ojczyźnie oraz całemu naszemu narodowi. Życzę Pani samych pogodnych dni oraz licznych wyrazów życzliwości i szacunku od rodaków, za których wolność i bezpieczeństwo gotowa była Pani do najwyższych poświęceń.

 

To dla mnie wielki zaszczyt i prawdziwa radość, że w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, jej wolnych obywateli oraz moim własnym mogę przekazać Pani uroczyste podziękowanie za walkę o niepodległość naszej Ojczyzny. Dziękuję za działalność konspiracyjną w szeregach Konfederacji Tatrzańskiej oraz za służbę łączniczki w Pierwszym Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej. To za sprawą Pani ofiarności i odwagi żołnierze kilku oddziałów partyzanckich otrzymywali rozkazy, informacje, żywność, odzież i lekarstwa – a gdy przyszła taka potrzeba, także opiekę nad rannymi. Dziękuję za Pani godną, niezłomną postawę patriotyczną w czasie wojny i po jej zakończeniu, za wierność dewizie „Bóg, Honor i Ojczyzna” oraz za wytrwałość w obliczu tylu prześladowań i tragedii, jakich doznała Pani rodzina z rąk niemieckiego okupanta. Dziękuję również za długie lata pracy zawodowej i za wspaniały przykład tego, jak wychowywać dzieci na ludzi służby.

 

Wyrazem tej wdzięczności niech będzie wysokie odznaczenie państwowe, jakim jest Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Proszę je przyjąć wraz z wyrazami najwyższego uznania i szacunku należnego zasłużonym weteranom zbrojnej walki o wolną Rzeczpospolitą.

Raz jeszcze składam Pani najlepsze życzenia urodzinowe i serdecznie pozdrawiam.
Wszystkiego dobrego!

 

W imieniu Prezydenta RP minister Anna Surówka-Pasek wręczyła odznaczenie i odczytała list.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.