przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 7 sierpnia 2019

List Prezydenta do uczestników 137. Najwyższej Konwencji Rycerzy Kolumba

 

                                                                       Organizatorzy i Uczestnicy

                                                                       137. Najwyższej Konwencji Rycerzy Kolumba

                                                                       w Minneapolis w stanie Minnesota

                                                                       w Stanach Zjednoczonych Ameryki

 

 

Dostojni Goście, Panie i Panowie!

 

Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim Państwu, zgromadzonym na 137. Najwyższej Konwencji Rycerzy Kolumba. Z okazji tego dorocznego spotkania pragnę wyrazić wielkie uznanie dla działalności społecznej, dobroczynnej i patriotycznej wspólnoty, której aktywność znana i dobrze widoczna jest również w Polsce.

 

Misja, którą realizują Rycerze Kolumba, posiada wyjątkowe znaczenie we współczesnym świecie, który potrzebuje budowania więzi solidarności między ludźmi, opartych na mocnym fundamencie chrześcijańskiego dziedzictwa i wartości. Dziękuję za to, że swoją służbą dla dobra bliźnich upowszechniają Państwo postawy godne naśladowania i kontynuowania przez następne pokolenia. Jestem przekonany, że dzięki Państwa trudowi przesłanie to dociera do serc i umysłów bardzo wielu młodych i starszych Polaków i Europejczyków.

 

Szczególnie chcę podziękować za wszystko, co robią Państwo dla moich rodaków w kraju i za granicą. My, Polacy, wiemy, że Rycerze Kolumba są zawsze razem z nami – w chwilach radości i w okolicznościach dramatycznych. Tak działo się już nieraz, kiedy spieszyli Państwo z pomocą poszkodowanym w wyniku klęsk żywiołowych. I tak było również niedawno, kiedy wspólnie świętowaliśmy jubileusz stulecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Wiemy, że możemy na Państwa liczyć, a Państwo wiedzą, że są wśród nas mile widziani.

 

Dziękuję też za wysiłek Rycerzy Kolumba w propagowaniu i urzeczywistnianiu nauczania społecznego naszego wielkiego rodaka, św. Jana Pawła II. Uważam, że papież Polak pozostawił nam przesłanie, które powinno być drogowskazem na ścieżkach ludzkości w XXI wieku. Chciałbym, by społeczność międzynarodowa obficie czerpała z Jego wskazań i inspirowała się Jego nauką, dążąc do rozwiązywania konfliktów i budując podstawy trwałego i sprawiedliwego porządku, pokoju i bezpieczeństwa. Dziękuję za to, że pamiętając
o tym dziedzictwie i przypominając je innym, przyczyniają się Państwo do kształtowania coraz lepszego świata dla wszystkich.

 

Życzę Państwu, aby tegoroczna Konwencja przyniosła wiele ważnych refleksji i inicjatyw, których owocami będą Państwo dzielić się z bliźnimi.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

List został odczytany przez Delegata Stanowego Tomasza Wawrzkowicza podczas spotkania w Minneapolis.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.