przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 19 sierpnia 2019

List na Centralną Akademię z okazji Dnia Energetyka 2019

Warszawa, 19 sierpnia 2019 roku

 

 

Uczestnicy i Organizatorzy

Centralnej Akademii z okazji Dnia Energetyka 2019

w Bełchatowie

 

 

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Pracownicy PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

oraz całej branży energetycznej w Polsce!

Panie i Panowie!

 

Z okazji obchodów Dnia Energetyka pragnę złożyć Państwu uroczyste gratulacje i najserdeczniejsze życzenia. Dziękuję za profesjonalizm i osobiste zaangażowanie w pracę, której owoców nie sposób przecenić. Gorąco dziękuję Państwu za codzienne starania, aby bezpieczeństwo Rzeczypospolitej, rozwój i modernizacja polskiej gospodarki oraz wszelkie aspiracje Polaków mogły się pomyślnie realizować. W realiach XXI wieku to właśnie zbiorowy wysiłek polskich energetyków jest jednym z fundamentów stabilności i prawidłowego funkcjonowania niemal wszystkich sfer życia w naszym kraju. Pamiętamy o tym – i z wdzięcznością myślimy o wszystkich, dzięki którym stale rosnące zapotrzebowanie na energię wciąż jest zaspokajane. Uroczystości z okazji Państwa dorocznego święta są najlepszą okazją, abym przekazał Państwu wyrazy uznania i głębokiego szacunku – w imieniu wszystkich obywateli Rzeczypospolitej oraz moim własnym.

 

Szanowni Państwo!

 

Trwające wciąż Narodowe Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej napełniają nas dumą z dokonań naszych przodków. Tamten niezwykły, historyczny sukces, a następnie wspaniałe osiągnięcia pokolenia roku 1918 w budowie suwerennego państwa budzą w nas podziw nie dlatego, że były to zadania łatwe. Przeciwnie, sięgając myślą do tamtych lat, dostrzegamy ogrom trudności, z którymi mierzyli się wtedy Polacy. Warto, abyśmy inspirowali się ich postawą także dzisiaj. Nie jest tajemnicą, że przed polską energetyką stoją niemałe wyzwania modernizacyjne, że są i będą jej potrzebne olbrzymie inwestycje, że konieczne będzie rozważenie nowych, innowacyjnych rozwiązań służących jej dalszemu rozwojowi. Ale jestem przekonany, że jako społeczność doświadczonych fachowców nadal będą Państwo wykonywać swoje zadania z myślą o szczęściu i pomyślności swoich bliskich oraz wszystkich rodaków. Że Państwa praca nadal będzie jednym z najistotniejszych czynników, dzięki którym Polska osiągnie swój cel i zajmie należne jej miejsce w gronie państw najwyżej rozwiniętych, zamożnych i nowoczesnych.

 

Raz jeszcze dziękując, proszę Państwa oraz Państwa bliskich o przyjęcie najlepszych życzeń. Niech Państwa sukcesom zawodowym towarzyszy zawsze szczęście rodzinne oraz pokój i dostatek w Państwa domach. Serdecznie pozdrawiam zgromadzonych tu, w Bełchatowie, oraz wszystkich pracowników polskiej branży energetycznej. Wszystkiego dobrego!

 

Z wyrazami szacunku,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

List został odczytany podczas uroczystości przez Mariusza Rusieckiego, Doradcę Prezydenta RP.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.