przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 9 września 2019

List do Zbigniewa Namysłowskiego z okazji 80. urodzin

Pan

Zbigniew Namysłowski

 

 

 

 

 

Wielce Szanowny Panie  Dostojny Jubilacie!

 

Z okazji jubileuszu osiemdziesiątych urodzin przekazuję Panu serdeczne gratulacje i podziękowania za wszystkie lata artystycznej działalności. Proszę przyjąć najlepsze życzenia zdrowia oraz wielu kolejnych sukcesów w pracy twórczej.

 

Jest Pan zaliczany do grona najwybitniejszych kompozytorów i wykonawców jazzowych. Pańskie dokonania muzyczne budzą zasłużony szacunek i uznanie melomanów. Na przestrzeni lat współpracował Pan z wielkimi osobowościami świata jazzu, a skalę Pana talentu można było podziwiać w wielu muzycznych realizacjach. Takie kanoniczne płyty, jak Winobranie, Kujaviak goes funky czy Lola podbiły serca polskich i zagranicznych słuchaczy. W każdym momencie pozostaje Pan wierny sobie i niezależny w twórczych poszukiwaniach. Nagrania z Pana udziałem wywarły ogromny wpływ na rozwój sceny jazzowej, wyznaczały nowe kierunki i przynosiły oryginalne rozwiązania. W czasach PRL-u były powiewem wolności i przejawem nieskrępowanej wyobraźni.

 

Jest Pan znakomitym ambasadorem polskiej kultury. W swojej muzyce bardzo często nawiązuje Pan do rodzimego folkloru – podhalańskiego, kurpiowskiego, mazowieckiego – uznając go za ważne źródło inspiracji. Wykorzystuje Pan potencjał i różnorodność polskiego dziedzictwa, tworząc genialne połączenie tradycji z nowoczesnością. Pana kompozycje od lat ujmują doskonałą techniką, precyzją, a przede wszystkim nowatorstwem. Każda kolejna płyta zaskakuje świeżymi pomysłami, a koncerty z Pana udziałem zawsze gromadzą liczną i wierną publiczność. Zdobyte nagrody i wyróżnienia potwierdzają Pańską wysoką pozycję, a całości tego wspaniałego portretu dopełnia Pana działalność pedagogiczna.

 

Raz jeszcze gratulując tego wyjątkowego jubileuszu, życzę Panu wiele satysfakcji z osiągnięć artystycznych oraz wszelkiej osobistej pomyślności.

 

Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii

 

Andrzej Duda

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.