Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 3 grudnia 2019

Pożegnanie śp. Jerzego Czartoryskiego

Uczestnicy

uroczystości pogrzebowych

śp. Jerzego Czartoryskiego

Parafia pw. św. Jacka

Ottawa, Kanada

 

 

Szanowna Rodzino Zmarłego!

Szanowni Państwo!

 

Z głębokim smutkiem i żalem przyjąłem wiadomość o śmierci Jerzego Czartoryskiego, wybitnego działacza polonijnego i społecznika, którego życie wypełnione było pomocą i troską o innych oraz służbą Ojczyźnie.

 

Wyrażam głębokie uznanie dla Jego patriotycznej postawy. Swoim zaangażowaniem w sprawy polonijne dowiódł, że Polskę nosi się w sercu, a dystans geograficzny nie stanowi przeszkody w dbaniu o dobro swojej Ojczyzny. Jego działalność – jako długoletniego prezesa oraz wiceprezesa Kongresu Polonii Kanadyjskiej, członka Polskiego Instytutu Naukowego w Kanadzie i Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w Kanadzie, prezesa Polskiej Jedności Narodowej, a także uczestnika wielu inicjatyw – budzi ogromny szacunek i zasługuje na wielką wdzięczność. Jest też powodem do dumy dla Jego Krewnych oraz inspiracją dla naszych Rodaków rozproszonych po całym świecie.  

 

Żegnając śp. Jerzego Czartoryskiego, składam wyrazy głębokiego współczucia Jego Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom i Współpracownikom. Jego śmierć jest niepowetowaną stratą dla nas wszystkich, a szczególnie dla całej kanadyjskiej społeczności polonijnej. Proszę przyjąć zapewnienie, że myślą, sercem i modlitwą łączę się dzisiaj z Państwem.

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu