Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 6 grudnia 2019

Do uczestników Barbórki Centralnej Grupy Kapitałowej PGNiG

Uczestnicy i Organizatorzy

Barbórki Centralnej

Grupy Kapitałowej

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo

w Serocku

 

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Pracownicy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa!

Szanowni Goście dzisiejszej uroczystości!

Panie i Panowie!

 

Serdecznie dziękuję Państwu za zaproszenie do udziału w uroczystościach barbórkowych Grupy Kapitałowej Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Z tej okazji przekazuję Państwu, a za Państwa pośrednictwem wszystkim górnikom naftowym oraz całej kadrze inżynieryjno-technicznej spółki moje najlepsze pozdrowienia i życzenia. Barbórka to szczególnie piękna polska tradycja. Łączy we wspólnym świętowaniu pracowników branży wydobywczej oraz tych, którzy czynią ich trud jeszcze bardziej owocnym, dobrze służącym naszemu narodowi i  Rzeczypospolitej. Dlatego również Państwa proszę dzisiaj o przyjęcie moich najserdeczniejszych barbórkowych podziękowań. Polskie gazownictwo i górnictwo naftowe stanowi bardzo ważny element zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego w Polsce. Gratuluję kolejnych sukcesów w Państwa ogromnie odpowiedzialnej pracy. To także dzięki Państwu, pracownikom Grupy Kapitałowej PGNiG, nasza gospodarka narodowa odnotowała kolejny rok wzrostu, a Polacy z nadzieją spoglądają w przyszłość swoją i swoich bliskich, mogąc spokojnie pracować, cieszyć się bezpieczeństwem i udogodnieniami współczesnej cywilizacji.

 

Reprezentują Państwo największą w Polsce firmę zajmującą się poszukiwaniem oraz wydobyciem ropy naftowej i gazu ziemnego, a jednocześnie jedno z największych i najstarszych przedsiębiorstw w naszym kraju. W blisko 160-letniej historii poszukiwań, wydobycia, dystrybucji i przetwarzania ropy i gazu na ziemiach polskich PGNiG zapisuje jej kolejny chlubny rozdział. Z uznaniem odnoszę się do starań Grupy  Kapitałowej PGNiG, aby bezpieczeństwo energetyczne Polski opierało się na coraz mocniejszych podstawach. Gazoport w Świnoujściu, dywersyfikacja dostaw w oparciu o gaz norweski i amerykański, a także modernizacja, konserwacja i rozbudowa sieci systemu przesyłkowego gazu jest niezmiernie ważną i jakże potrzebną służbą. W imieniu obywateli Rzeczypospolitej oraz własnym dziękuję za Państwa profesjonalizm i zaangażowanie w pracę, za codzienny wysiłek i podejmowane działania, aby bezpieczeństwo Rzeczypospolitej i obywateli, rozwój i modernizacja polskiej gospodarki mogły się pomyślnie realizować.

 

Szanowni Państwo!

 

Raz jeszcze serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników dzisiejszej uroczystości i proszę o przyjęcie życzeń wszelkiej pomyślności, kolejnych osiągnięć, spełnienia ambitnych planów oraz aspiracji. Życzę, aby udane barbórkowe świętowanie było zapowiedzią pomyślnego nowego roku. Niech będzie to dobry czas dla naszej Ojczyzny, dla Grupy Kapitałowej PGNiG oraz dla każdego z Państwa osobiście. Szczęść Boże!

 

Z wyrazami szacunku,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

List został odczytany podczas uroczystości przez ministra Adama Kwiatkowskiego.

Poleć znajomemu