Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 8 stycznia 2020

Życzenia z okazji 99. urodzin majora Aleksandra Tarnawskiego

fot. PAP / Leszek Szymański

Pan
Major Aleksander Tarnawski

 

Wielce Szanowny Panie Majorze!

 

Z okazji 99. rocznicy Pańskich urodzin proszę przyjąć słowa mojego najwyższego uznania i serdeczne gratulacje. Chcę dzisiaj w imieniu narodu i Ojczyzny wyrazić Panu Majorowi wdzięczność za żołnierską dzielność i męstwo w służbie Rzeczypospolitej w szeregach Cichociemnych – Spadochroniarzy Armii Krajowej, a także za konsekwentną patriotyczną i obywatelską postawę w całym Pańskim życiu.

 

W sposób szczególny dziękuję za to, że jest Pan Major teraz – w Polsce na powrót suwerennej – depozytariuszem ponadczasowego etosu Niepodległej.

 

Stanowi Pan wzór bohatera dla następnych pokoleń rodaków: żołnierzy Wojsk Specjalnych, młodzieży i wszystkich nas, współczesnych Polaków. Uważam to za niezwykle cenne, bo bezpośredni przekaz tradycji i wartości ma wyjątkową wagę dla pielęgnowania tożsamości i dziedzictwa naszej wspólnoty.

 

Jestem przekonany, że Pańskie świadectwo wierności i niezłomności w walce o wolność jest – podobnie jak czyny bojowe – wielką zasługą dla państwa i narodu polskiego.

 

Z okazji Pańskich urodzin pragnę złożyć Panu najlepsze życzenia zdrowia, sił i pogody ducha. Niech rozpoczynający się rok 2020 przyniesie Panu Majorowi wiele radości i satysfakcji.


Niech będzie to dobry czas dla Pana osobiście oraz dla całej naszej Ojczyzny i wszystkich rodaków.

 

Z wyrazami szacunku, 

Andrzej Duda

Poleć znajomemu