Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 1 lutego 2020

Do uczestników gali z okazji 10-lecia Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

Uczestnicy i Organizatorzy

uroczystej Gali obchodów 10-lecia działalności

Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej

w Chicago i jego okolicach

 

 

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Państwo, Drodzy Rodacy!

 

Z okazji jubileuszu dziesięciolecia działalności Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w stanie Illinois i w wielkim tutejszym skupisku polonijnej społeczności, jakim jest Chicago oraz jego okolice, składam wszystkim członkom i działaczom Unii bardzo serdeczne gratulacje, wyrazy uznania i najlepsze życzenia. Ogromnie się cieszę, że gospodarcze, a także społeczne sukcesy tej organizacji finansowej są świadectwem mocnych więzi łączących polonijną wspólnotę oraz prezentowanych przez Państwa zaradności, przedsiębiorczości i samodzielności.

 

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa, powstała na terenie Stanów Zjednoczonych ponad 40 lat temu, od początku postawiła sobie za cel wspieranie przybyłych do USA polskich emigrantów, którzy odczuwali trudności w pozyskaniu kredytów i zdobyciu życiowej stabilności. Jesteśmy dumni, że charakteryzująca Polaków umiejętność społecznej samoorganizacji i wzajemna solidarność przyniosły tak znakomite efekty. Obecnie, dysponując wielkimi aktywami, PSFCU jest największą etniczną unią kredytową w USA i jedną z wysoko notowanych tego rodzaju organizacji w amerykańskim świecie finansowym. Świetnym przykładem Państwa osiągnięć jest właśnie działalność w stanie Illinois i aglomeracji miejskiej Chicago, gdzie oddziały PSFCU skupiają ponad 25 tysięcy członków, a obsługiwane przez Unię lokaty i udzielone pożyczki mają wartość setek milionów dolarów.

 

Zasługuje na wielkie uznanie, że PSFCU jest niezwykle ważnym elementem środowiska polonijnego. Dzięki Unii bardzo wielu Polaków podejmujących trudne wyzwania może pochlubić się życiowym sukcesem. Unia to także wspaniały sponsor i animator licznych przedsięwzięć podejmowanych dla dobra całej polonijnej wspólnoty. Ze wsparcia PSFCU korzystają polonijne szkoły, parafie, organizacje studenckie i harcerskie. Hojne datki przynoszą organizowane przez Unię akcje dobroczynne. Chciałbym przy tej okazji serdecznie podziękować za zaangażowanie PSFCU we współpracę z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za wspólne działania charytatywne, za wspieranie staży studenckich. Trudno wręcz wymienić ogromną liczbę przedsięwzięć polonijnych prowadzonych w rejonie Chicago i na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, które nie byłyby możliwe bez pomocy finansowej Unii i patriotycznej wrażliwości okazywanej przez członków PSFCU.

 

Raz jeszcze gratuluję Państwu jubileuszu, obfitującego w tak piękne dokonania. Życzę wielu kolejnych osiągnięć, rozwoju Unii, spełnienia zamierzeń. Proszę przyjąć życzenia wszelkiej pomyślności i bardzo serdeczne pozdrowienia. Udanego przebiegu Gali, dobrej zabawy i wszystkiego najlepszego!

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda
 

W imieniu Prezydenta RP podczas uroczystości list odczytał minister Paweł Mucha.

Poleć znajomemu