Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 4 lutego 2020

Życzenia dla Pani Kapitan Haliny Górki-Grabowskiej

Kapitan Halina Górka-Grabowska. Fot. PAP/Piotr Nowak

Pani Kapitan
Halina Górka-Grabowska

 

 

 

Szanowna Pani Kapitan – Dostojna Jubilatko!

 

Z okazji setnych urodzin proszę przyjąć najserdeczniejsze gratulacje, życzenia i wyrazy wdzięczności za wszystkie dokonania i służbę Ojczyźnie.

 

Od najmłodszych lat pracowała Pani dla Polski. W czasie wojny mimo trudów i niebezpieczeństw działała Pani w konspiracji jako łączniczka. Nie da się policzyć, ile ludzkich istnień udało się uratować dzięki zebranym przez Panią informacjom, dostarczonym lekom, opatrunkom i broni. Nie dowiemy się, ile serc udało się pokrzepić dzięki przekazanej przez Panią poczcie i podziemnej prasie.

 

Pani życie pokazało, że walka o wolną Polskę to nie tylko walka zbrojna. Aby zwyciężać, potrzebna jest także sprawna administracja, dobrze prowadzona dokumentacja i finanse konspiracyjnych struktur. Praca ta wymagała niezwykłego hartu ducha, skupienia umysłu i godnej naśladowania dyscypliny.

 

Została Pani uhonorowana najwyższymi odznaczeniami, jakie można otrzymać za służbę dla Rzeczypospolitej – w tym Krzyżem Srebrnym Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Za wszystkie Pani zasługi w dniu Pani wspaniałego jubileuszu proszę przyjąć wyrazy szacunku i wdzięczności. 

 

Pragnę serdecznie podziękować za służbę dla Ojczyzny, którą pełniła Pani od najmłodszych lat, a także przekazać najlepsze życzenia zdrowia, pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności.

 

Obchodzony przez Panią jubileusz przypada w setną rocznicę jednego z największych zwycięstw polskiego oręża – Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Pani życie wspaniale wpisuje się w historię odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą. Niepodległości, którą możemy się dziś cieszyć, przekazując kolejnym pokoleniom wolną, demokratyczną Polskę.
 

Z wyrazami głębokiego szacunku i sympatii
 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

Poleć znajomemu