przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 7 lutego 2020

List na galę XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku

Minister Szymańska na gali XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku

Uczestnicy i Organizatorzy

Gali Finałowej

XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu

ROLNIK – FARMER ROKU

 

Szanowny Panie Ministrze!

Szanowni Laureaci!

Szanowni Państwo!

 

Polska jest krajem o wspaniałych, wielowiekowych tradycjach rolniczych. Również dzisiaj rolnictwo stanowi ważny sektor gospodarki narodowej. Polscy gospodarze i przedsiębiorcy branży rolno-spożywczej wnoszą wielki wkład w rozwój ekonomiczny oraz cywilizacyjny naszej Ojczyzny. Jesteśmy im winni szacunek i wdzięczność.

 

Efektem ciężkiej, ofiarnej pracy rolników jest bezpieczeństwo żywnościowe Rzeczypospolitej. Nie wolno zapominać o znaczeniu tego właśnie filaru naszej niepodległości i niezawisłości. Zapewniając rodakom obfitość owoców polskiej ziemi, producenci rolni potrafią jednocześnie prowadzić ekspansję na zagraniczne rynki i stale zwiększać eksport polskiej żywności. Miniony rok był pod tym względem rekordowy – według szacunków sprzedaliśmy zagranicznym nabywcom artykuły rolno-spożywcze za kwotę ok. 32 mld euro. Inspirowani historycznymi wspomnieniami Polski-spichlerza Europy, także dzisiaj umacniamy pozycję naszego kraju jako jednego z liderów eksportu produkcji rolniczej.

 

Konkurs „Rolnik-Farmer Roku”, organizowany już od ponad ćwierćwiecza, jest zarówno ilustracją, jak i promocją tych świetnych, ciągle pomnażanych dokonań. Daje on przejrzyste wyobrażenie o tym, jak duże przemiany dokonały się na polskiej wsi, jak intensywnie modernizuje się polskie rolnictwo, jak znaczące odnosi ono sukcesy i jak wielkim dysponuje potencjałem. Chciałbym złożyć wyrazy uznania wszystkim, którzy są współtwórcami tego bardzo cennego przedsięwzięcia.

 

Serdecznie gratuluję wszystkim Laureatom najnowszej edycji Konkursu. To właśnie ludzie tacy jak Państwo – pracowici, gospodarni, przedsiębiorczy, pełni inwencji, posiadający wysokie kwalifikacje, z zapałem rozwijający swoje gospodarstwa i firmy oraz stale gotowi do podejmowania nowych wyzwań – każdego dnia budują sukcesy polskiego rolnictwa. W imieniu Rzeczypospolitej dziękuję za wszystko, co robią Państwo dla wzrostu i konkurencyjności gospodarki narodowej, dla wzmacniania więzi społecznych w lokalnych wspólnotach, dla powiększania zamożności i dobrobytu obszarów wiejskich. Życzę Państwu kolejnych znakomitych dokonań, poczucia spełnienia w trudnej, ale i bardzo wartościowej pracy oraz szczęścia w Państwa domach i rodzinach. Proszę przyjąć bardzo serdeczne pozdrowienia.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

 

List odczytała minister Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.