Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 18 kwietnia 2020

Życzenia dla wiernych Kościoła prawosławnego, Kościoła greckokatolickiego i innych Kościołów wschodnich z okazji Świąt Wielkanocnych

Życzenia

dla wiernych Kościoła prawosławnego

i innych Kościołów wschodnich

z okazji Świąt Wielkanocnych

 

 

 

 

 

Czcigodni Duchowni i Wierni Świeccy Kościoła prawosławnego, Kościoła greckokatolickiego oraz innych Kościołów wschodnich w Polsce!

Drodzy Rodacy!

 

„Niech całe stworzenie radośnie świętuje Zmartwychwstanie Chrystusa, w którym się umacnia”. Te głębokie, przepiękne słowa kanonu paschalnego św. Jana z Damaszku rozbrzmiewają od wieków, także jako nieodłączna część polskiej duchowości, historii i kultury. Wszystkim duchownym i świeckim Kościoła prawosławnego, Kościoła greckokatolickiego oraz innych Kościołów wschodnich w naszej Ojczyźnie składam najlepsze, najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

 

Niech będzie to czas pełen umacniającej radości, zwycięskiej nadziei i międzyludzkiej solidarności. Zwłaszcza w tych trudnych dniach, gdy wszyscy razem w kraju zmagamy się z groźną epidemią, pokrzepiające przesłanie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wspaniale podnosi nas na duchu. Wpisany w naszą chrześcijańską wiarę triumf życia nad śmiercią i dobra nad złem to źródło otuchy, wytrwałości i siły. Choć, jak w wielu domach w Polsce, także i w Państwa rodzinach nie wszyscy będą teraz mogli spotkać się przy wielkanocnym stole, to przecież jest to czas szczególnie okazywanej bliskości i miłości. Serdecznie życzę, aby te dobre uczucia pozostawały w nas na trwałe, przyczyniając się do skutecznego stawiania czoła wspólnym wyzwaniom i do tworzenia pomyślnej przyszłości naszej Ojczyzny.

 

Przyjmijcie Państwo najlepsze życzenia zdrowych, miłych i spokojnych Świąt!

 

Chrystus zmartwychwstał!

Prawdziwie zmartwychwstał

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

 

Poleć znajomemu