Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 26 maja 2020

List Pary Prezydenckiej do uczestników „Koncertu życzeń dla mamy”

Widzowie, Wykonawcy i Organizatorzy

widowiska muzycznego „Koncert życzeń dla mamy”

w kościele parafialnym pw. Chrystusa Króla

w Głuszycy

 

 

Czcigodny Księże Proboszczu!

Szanowni Państwo!

a przede wszystkim

Drogie Mamy!

 

Dzień Matki łączy nas wszystkich w przeżywaniu wdzięczności i pięknych wspomnień. W to wiosenne święto składamy wyjątkowe, uroczyste podziękowanie za najcenniejszy dar, jaki otrzymaliśmy – za dar życia. A wraz z nim za wszelkie dobro, które wyświadczyły nam nasze Mamy. Za ich miłość, troskliwość, czułość i opiekę. Za wpojone nam wartości duchowe, moralne i patriotyczne, za zakorzenienie w naszej kulturze, języku i tradycji.

 

Tego dnia z najwyższym szacunkiem myślimy także o matkach, które – pośród wojen i trudów, jakich nie brakowało w naszej historii – z poświęceniem dbały o polskie domy i gospodarstwa, o edukację i wychowanie polskich dzieci, o ład w naszych wspólnotach lokalnych. To w ogromnej mierze dzięki ich staraniom Polska żyła w sercach kolejnych pokoleń, przetrwała niewolę, a dzisiaj cieszy się wolnością i niepodległością. W perspektywie religijnej nie można też pominąć duchowego umocnienia i nadziei, które nasi rodacy czerpali u stóp licznych wizerunków Matki Bożej – przede wszystkim na Jasnej Górze, przed ikoną Częstochowskiej Królowej Polski.

 

W Dniu Matki życzeniom, upominkom i dedykacjom towarzyszy wiele uśmiechu i łez wzruszenia. To święto bardzo osobiste, bardzo rodzinne. Ale też okazja, abyśmy razem, jako wspólnota narodu, uczcili wkład polskich matek w budowę nowoczesnej Rzeczypospolitej. Kłaniamy się dzisiaj wszystkim Mamom, które wychowują, pracują, tworzą, rozwijają swoje pasje, a jednocześnie są prawdziwym sercem i duszą swoich domów. I które teraz, w czasie epidemii, mimo licznych obowiązków domowych i zawodowych, towarzyszą naszym najmłodszym, dają im wsparcie, opiekę i poczucie bezpieczeństwa.

 

Dziękujemy też za wspaniałą inicjatywę, jaką jest widowisko muzyczne pod tytułem „Koncert życzeń dla mamy” w kościele parafialnym w Głuszycy. Gorąco pozdrawiamy wszystkich Państwa – Widzów, Wykonawców i Organizatorów. Ufając, że będzie to niezapomniane przeżycie artystyczne, składamy najserdeczniejsze życzenia Bohaterkom dzisiejszego wieczoru. Wszystkiego dobrego!

 

Z wyrazami szacunku i sympatii

Agata Kornhauser-Duda

Andrzej Duda

 

Koncertu można było wysłuchać w Telewizji Trwam.

Poleć znajomemu