Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 22 maja 2020

Para Prezydencka wspiera akcję „Solidarni z Seniorami – razem damy radę”

Organizatorzy i Uczestnicy

akcji „Solidarni z Seniorami – razem damy radę”

 

 

 

 

Szanowni Państwo,

 

Chcemy podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Solidarni z Seniorami – razem damy radę”. Tych, którzy chcieliby zaangażować się w tę inicjatywę, gorąco zachęcamy do współtworzenia tego jakże ważnego i potrzebnego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy także inicjatorom i organizatorom kampanii za Państwa cenny wysiłek.

 

Epidemia koronawirusa postawiła przed nami nowe wyzwania. Ale mimo powszechnego zagrożenia ciężką chorobą my, Polacy, śmiało stawiliśmy czoła nieznanym wcześniej przeciwnościom. Jesteśmy dumni z postawy naszych rodaków, którzy w tym trudnym czasie niosą pomoc najbardziej potrzebującym, wśród których znajdują się zwłaszcza seniorzy. Osoby starsze wymagają szczególnej ochrony przed zarażeniem: w tym celu konieczne jest ograniczenie kontaktów społecznych. Podnosi to znacznie ich bezpieczeństwo, ale rodzi również wiele problemów. Dlatego seniorzy potrzebują naszej solidarności zarówno w formie pomocy w załatwianiu codziennych spraw, takich jak zakupy, jak też poprzez wsparcie psychiczne i emocjonalne.

 

Patrzymy z nadzieją w najbliższą przyszłość. Ale pamiętamy i o tym, by konsekwencją wprowadzenia zasad dystansu społecznego nie było poczucie osamotnienia i pozostawienia samym sobie. Oprócz żywności i środków ochrony osobistej przeciw zarażeniu każdy z nas potrzebuje także obecności innych, życzliwej rozmowy i wzajemnego dodawania sobie otuchy – nawet jeśli tylko za pośrednictwem komunikacji elektronicznej.

 

Dlatego apelujemy: bądźmy nadal solidarni, tak jak byliśmy solidarni dotąd. Bądźmy razem z osobami starszymi, naszymi krewnymi i sąsiadami, ale też ludźmi dotąd nieznajomymi. Odpowiadajmy na prośby o pomoc i sami pytajmy seniorów, czy potrzebują wsparcia. Włączajmy się w akcje pomocowe, ofiarowując swój czas, siły i środki. Wspólnie zapobiegajmy różnorodnym negatywnym skutkom pandemii. Niech to doświadczenie uczyni nas lepszymi i życzliwszymi dla siebie nawzajem na co dzień, także w czasie po pandemii.

 

Solidarni z seniorami – razem damy radę!

 

Z wyrazami szacunku i sympatii

Agata Kornhauser-Duda

Andrzej Duda

Poleć znajomemu