Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020

List Prezydenta z okazji 75-lecia Radia Szczecin

Organizatorzy i Uczestnicy

koncertu jubileuszowego

z okazji obchodów

75-lecia Radia Szczecin

 

 

Szanowni Państwo!

 

Przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim przybyłym na koncert z okazji 75-lecia Radia Szczecin. W tym uroczystym dniu składam gratulacje i najlepsze życzenia całemu zespołowi pracowników Radia. Chcę też wyrazić uznanie dla wszystkich, którzy przez minione lata współtworzyli tę rozgłośnię, odgrywającą tak ważną rolę w życiu społecznym na zachodniopomorskich krańcach Polski.

 

Jubileusz to zawsze okazja do spojrzenia wstecz, podsumowania dotychczasowego dorobku i powrotu myślami do źródeł. Radio Szczecin zainaugurowało nadawanie, emitując dźwięk syreny okrętowej, czym wyraziście zaakcentowało charakter tego portowego i stoczniowego miasta. Rozgłośnia położyła wielkie zasługi w procesie zakorzeniania się tutaj zarówno swoich twórców, jak też słuchaczy. Polacy przybyli z różnych, odległych stron nad Odrę, by na tej ziemi budować swój nowy dom, potrzebowali wspólnego głosu, wypowiadającego ich niezwykłe, trudne doświadczenia. I właśnie radio stało się w tamtym pionierskim okresie środkiem komunikacji, który łączył lokalną społeczność i kształtował jej tożsamość.

 

Przez następne dekady rozgłośnia stale towarzyszyła szczecinianom, ubarwiając codzienność dźwiękami muzyki, słuchowisk i innych audycji. Zapewniała powszechny dostęp do kultury, wspomagała edukację, żyła tym, czym żyło to miasto i region. A mieszkańcy przywiązani do swojego radia pozostali mu wierni także po wprowadzeniu pluralizmu na rynku medialnym. Dziś przyciągają ich do odbiorników nie tylko miejscowe wiadomości i publicystyka, ale też choćby popularna i unikalna Szczecińska Lista Przebojów, która wkrótce skończy 30 lat. I za to wszystko z serca dziękuję zespołowi twórców i współpracowników Radia Szczecin.

 

Raz jeszcze gratulując jubileuszu, wszystkim Państwu życzę satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć i wielu kolejnych sukcesów. Niech szczecińska rozgłośnia nadal dobrze służy sprawom lokalnej wspólnoty, ciesząc się uwagą i zainteresowaniem szerokiej publiczności.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

Poleć znajomemu