Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 20 września 2020

Do uczestników uroczystości nadania sztandaru Komendzie Powiatowej PSP w Wągrowcu

Uczestnicy

uroczystości nadania sztandaru

Komendzie Powiatowej

Państwowej Straży Pożarnej

w Wągrowcu

 

 

 

Szanowny Panie Starosto!

Szanowny Panie Burmistrzu!

Szanowny Panie Komendancie Główny!

Szanowny Panie Komendancie Powiatowy!

Panie i Panowie, Szanowni Strażacy!

Drodzy Mieszkańcy Ziemi Wągrowieckiej!

Szanowni Zgromadzeni!

 

Z okazji nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Powiatowej w Wągrowcu, całej tutejszej Braci Strażackiej składam serdeczne gratulacje, wyrazy uznania i szacunku, a także życzenia bezpiecznej służby, satysfakcji z rozwoju zawodowego oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

 

Ten odświętny wizerunek Orła Białego i naszych barw narodowych jest dziś przekazywany w szczególnie godne ręce. Pod tym sztandarem będą odtąd służyć ci, którzy ślubują być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia – nawet z narażeniem życia. Trud strażaka to coś więcej niż praca. To misja zapobiegania i zażegnywania bezpośrednich zagrożeń dla życia, zdrowia i dobytku współobywateli. To umiejętność i wola walki z ogniem i innymi żywiołami, hart ducha w sytuacjach, w których wymagana jest nadprzeciętna wytrzymałość fizyczna i psychiczna. A także specjalistyczna wiedza, wyszkolenie, zdobywane latami doświadczenie oraz stale utrzymywana gotowość do akcji.

 

Państwowa Straż Pożarna w powiecie wągrowieckim realizuje swoje zadania na obszarze o powierzchni ponad tysiąca kilometrów kwadratowych i znacznym odsetku upraw rolnych i lasów. Służą Państwo ponad 68 tysiącom mieszkających i gospodarujących tu Wielkopolan. Obrazuje to skalę wyzwań stojących przed Komendantem Powiatowym i jego współpracownikami. Ufam, że swoje obowiązki będą Państwo wykonywali – tak jak dotąd – sprawnie i owocnie, a współpraca z władzami lokalnymi będzie wzorem relacji między organami współodpowiedzialnymi za spokój i bezpieczeństwo obywateli. Z całego serca życzę, aby Państwa pracę stanowiły w jak największym stopniu działania profilaktyczne, edukacyjne i kontrolne, a w jak najmniejszym – interwencyjne.

 

Raz jeszcze gratulując, przekazuję najlepsze życzenia i pozdrowienia Państwu oraz Państwa rodzinom i bliskim – z podziękowaniem za wsparcie, jakiego na co dzień Państwu udzielają. Wszystkiego dobrego!

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda

 

 

Poleć znajomemu