Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 17 listopada 2020

Depesza gratulacyjna do Prezydent elekt Republiki Mołdawii [PL/EN]

Ekscelencjo,

 

z okazji wyboru na urząd Prezydenta Republiki Mołdawii pragnę złożyć Pani serdeczne gratulacje, a także przesłać najlepsze życzenia sukcesów w pełnieniu tej odpowiedzialnej i zaszczytnej misji.

 

Nasze Narody łączy przyjaźń i zaufanie, wspólne poszanowanie wartości demokratycznych i wolności, a także budowane na przestrzeni wielowiekowych kontaktów więzi kulturalne, historyczne i społeczne.

 

Nasze kraje blisko współpracują w ramach Partnerstwa Wschodniego. Polska niezmiennie pozostaje orędownikiem zacieśniania dialogu Mołdawii z Unią Europejską i jest gotowa w dalszym ciągu udzielać administracji i społeczeństwu Republiki Mołdawii wsparcia w jej dążeniach proeuropejskich.

 

Jestem przekonany, że Pani prezydentura będzie okresem dalszego pogłębiania dwustronnego dialogu Polski i Mołdawii we wszystkich obszarach naszej współpracy, w tym na niwie politycznej, ekonomicznej, edukacyjnej i kulturalnej. W tym kontekście już dziś serdecznie zapraszam Panią Prezydent do złożenia wizyty w Rzeczypospolitej Polskiej w pierwszym dogodnym terminie.

 

Proszę przyjąć raz jeszcze najlepsze życzenia sukcesów w pełnieniu zaszczytnej misji Prezydenta Republiki Mołdawii dla dobra wszystkich mieszkańców Mołdawii, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności dla Pani osobiście.

 

ENGLISH VERSION>>

Poleć znajomemu