Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 27 marca 2021

List do Księdza Biskupa Damiana Bryla

 

 

                                                                                               Jego Ekscelencja

                                                                                               Ksiądz Biskup Damian Bryl

                                                                                               Biskup Kaliski

 

 

 

 

 

 

 

Ekscelencjo Księże Biskupie!

 

 

W dniu uroczystego ingresu do kościoła katedralnego pw. św. Mikołaja w Kaliszu proszę przyjąć wyrazy szacunku i serdeczne gratulacje. Z okazji objęcia godności biskupa ordynariusza diecezji kaliskiej składam Ekscelencji najlepsze życzenia: łask Bożych, zdrowia oraz wielu sił ducha i ciała, potrzebnych do przewodzenia Kościołowi lokalnemu.

 

Jego Świątobliwość Papież Franciszek powierzył Ekscelencji nową niezwykle ważną misję w szczególnym i niełatwym czasie, kiedy nasza Ojczyzna, Europa i cały świat zmagają się z pandemią koronawirusa. Obejmuje Ksiądz Biskup diecezję w wyjątkowych okolicznościach, które przynoszą liczne wyzwania i obawy, ale zarazem też nowe szanse i nadzieje. Jestem przekonany, że bogate doświadczenie Ekscelencji w posłudze kapłańskiej i biskupiej, w pracy duszpasterskiej i kurialnej, w formacji duchowieństwa i kierowaniu strukturami diecezjalnymi okażą się niezwykle cenne i ważne w sprawowaniu nowo powierzonego urzędu dla dobra zarówno wspólnoty Kościoła Kaliskiego, dla Rzeczypospolitej i dla całego Kościoła polskiego.

 

Raz jeszcze gratulując, z serca życzę Księdzu Biskupowi obfitego duchowego żniwa, wszelkiej pomyślności oraz, aby zawsze cieszył się Ekscelencja życzliwością i wsparciem duchowieństwa, zakonów oraz wiernych diecezji kaliskiej.

 

 

Z wyrazami głębokiego szacunku

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 

List został odczytany przez ministra Andrzeja Derę.

Poleć znajomemu