Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 31 maja 2021

30-lecie Domu Ojca Gwidona w Pacanowie

 

                                               Warszawa, 31 maja 2021 roku

 

 

                                                                                  Organizatorzy i Uczestnicy obchodów

                                                                                  30-lecia Domu Ojca Gwidona

                                                                                  w Pacanowie

 

 

Ekscelencjo Księże Biskupie!

Czcigodne Siostry Kanoniczki!

Szanowni Pracownicy Placówki!

Drodzy Młodzi Podopieczni Domu Ojca Gwidona!

 

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich przybyłych do Pacanowa na obchody 30-lecia Domu Ojca Gwidona. Z okazji jubileuszu chcemy wyrazić najwyższe uznanie i gorąco pogratulować całej społeczności i Państwa przyjaciołom. Dziękujemy Siostrom i Pracownikom placówki za codzienną troskliwą opiekę, wysiłek wychowawczy, wielką dobroć i mądrość, które oddają Państwo dzieciom i młodzieży. Gratulujemy również Podopiecznym i składamy najlepsze życzenia: dużo uśmiechu na Waszych twarzach, wytrwałości w pokonywaniu wszelkich trudów i wielu, wielu sukcesów.

 

Ogromnie się cieszymy, że ten wyjątkowy dzień uświetnia inauguracja nowego budynku – Państwa nowego domu. Gratulujemy całej społeczności wspaniałego osiągnięcia i z serca dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wsparły to dzieło. Poczytujemy sobie za zaszczyt, że również mamy w nim swój skromny udział dzięki ofiarowaniu darów na aukcję, której celem było wsparcie budowy. Łączymy się z Państwem w radości i satysfakcji z otwarcia nowoczesnej siedziby.

 

Dom, jego mury, dachy, drzwi, okna, schody są bardzo ważne. Ale dom to przede wszystkim ludzie, którzy go zamieszkują, wypełniając swoimi głosami, emocjami, myślami, przeżyciami. Życzymy, aby nowy budynek szybko napełnił się ciepłem i wzajemną życzliwością, a jego gospodarze i mieszkańcy polubili tę przestrzeń. Dom Ojca Gwidona gromadzi osoby dorosłe, młodzież i dzieci, które przychodzą tu, niosąc własne doświadczenia i wspomnienia, także marzenia i plany. Tutaj wszyscy tworzą wspólnotę, w której razem piszą nowy rozdział swojego życia. Życzymy, by dla każdego był to rozdział pełen piękna, wrażliwości, spokoju i szczęścia.

 

Ze wzruszeniem wspominamy spotkanie przed trzema laty, kiedy Siostry i Podopieczni Domu Ojca Gwidona gościli w Pałacu Prezydenckim. Chcemy też najserdeczniej podziękować za modlitwę w intencji naszego narodu i Ojczyzny.

 

Drodzy Podopieczni, ufamy, że już wkrótce, gdy dorośniecie, też będziecie pracować, tworzyć, działać i nieść pomoc bliźnim. Każdy człowiek zawdzięcza bardzo wiele innym. Każde dziecko zasługuje na miłość, akceptację, wsparcie. I każdy w życiu dorosłym ma szansę odwdzięczyć się za to, co otrzymał. Życzymy Wam, byście w nowym domu otrzymywali tak wiele dobra, by kiedyś samemu dawać je innym potrzebującym, których spotkacie na swojej drodze.

 

Siostrom wraz ze wszystkimi Współpracownikami życzymy wielu łask oraz sił ducha i ciała do kontynuowania tej niezwykle ważnej i niełatwej misji.

 

Z wtrazami szacunku

Agata Kornhauser-Duda

Andrzej Duda

Poleć znajomemu