Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 18 czerwca 2021

Do uczestników obchodów stulecia OSW nr 2 w Wejherowie

Organizatorzy i Uczestnicy obchodów stulecia

Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2

dla Niesłyszących i Słabosłyszących

im. Jana Siestrzyńskiego

w Wejherowie

 

 

Szanowni Państwo!
 

Przesyłamy najserdeczniejsze gratulacje z okazji jubileuszu stulecia Państwa placówki. W dniu uroczystych obchodów składamy gorące życzenia całej społeczności ośrodka: dyrekcji, kadrze nauczycielskiej i wychowawczej oraz wszystkim pracownikom, dawnym absolwentom i wychowankom, a także dzisiejszym podopiecznym i ich rodzicom. Łączymy się z Państwem w radosnym świętowaniu.

 

Jesteśmy pod wrażeniem sukcesów, które osiągają Państwo, stosując w nauce metodę ustną. To piękny przykład wierności przesłaniu patrona placówki, który należał do pionierów tej metody w naszym kraju. Dzięki doskonaleniu umiejętności czytania z ruchu ust i artykulacji oraz kompetencji językowych, jedynie wspomagając się językiem migowym, niesłyszące i słabosłyszące dzieci i młodzież łatwiej dochodzą do samodzielności.

 

Podopieczni ośrodka zdobywają wykształcenie zarówno przygotowujące do wykonywania pracy zawodowej, jak do podjęcia studiów wyższych. Tutejsi pedagodzy towarzyszą uczniom od przedszkola i szkoły podstawowej, stosując stale ulepszaną metodę ośrodków pracy Marii Grzegorzewskiej, poprzez edukację zawodową, technikum i liceum, aż do szkoły policealnej. Państwa ogromna wiedza i doświadczenie budzą nasze najwyższe uznanie i wdzięczność. Ale przede wszystkim chcemy dzisiaj podziękować za wielkie serce, wrażliwość i troskę, jaką obdarzają Państwo wychowanków placówki.

 

Drogie Dzieci! Droga Młodzieży!

 

Gratulujemy Wam, że – wbrew wszelkim przeciwnościom – tak dzielnie radzicie sobie z codziennymi trudnościami i śmiało podejmujecie coraz poważniejsze wyzwania. Gratulujemy Wam wszystkich codziennych zwycięstw i dokonań, które kształtują w Was siłę charakteru i prowadzą ku mądrej, dojrzałej, samodzielnej dorosłości. Życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze teraz, a także kiedy już opuścicie mury ośrodka. Niech lata spędzone tu na wspólnej nauce i zabawie pozostawią Wam same ciepłe, słoneczne wspomnienia.

 

Raz jeszcze gratulując jubileuszu, całej Państwa społeczności życzymy wszystkiego dobrego.

 

                                                                                                 Z wyrazami szacunku i sympatii!
                                                                                            Agata Kornhauser-Duda

Andrzej Duda 

 

W imieniu Pary Prezydenckiej list odczytał Doradca Prezydenta RP Piotr Karczewski.

Pliki do pobrania

Poleć znajomemu