przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 23 czerwca 2016

List prezydenta na otwarciu Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce k. Rzeszowa

Organizatorzy i Uczestnicy

uroczystej gali inaugurującej działalność

Centrum Wystawienniczo-Kongresowego

Województwa Podkarpackiego

w Jasionce k. Rzeszowa

 

Szanowny Panie Marszałku!

Szanowni Przedstawiciele Władz Samorządowych!

Szanowni Państwo!
 

Pragnę przekazać Państwu gratulacje i najlepsze życzenia z okazji inauguracji Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce. Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na dzisiejszej uroczystej gali. Jestem pełen uznania dla realizacji tej dużej i ważnej inwestycji. Dołącza ona do grona najważniejszych przedsięwzięć w regionie i umacnia potencjał gospodarczy województwa podkarpackiego, które sytuuje się wśród najszybciej rozwijających się i konkurencyjnych rejonów naszego kraju.

 

Bardzo się cieszę z dynamizmu inwestycyjnego Rzeszowa i województwa podkarpackiego. Stolica regionu staje się jednym z centrów innowacyjnych rozwiązań. Dają Państwo inspirujący przykład wdrażania nowoczesnych technologii i realizacji zasady zrównoważonego rozwoju. Kluczem do Państwa sukcesu jest pracowitość, otwartość na nowe technologie, a także świetnie wyszkolona, utalentowana kadra naukowców i przedsiębiorców.
Ludzi, którzy mają pomysły i energię do pracy, a także potrafią łączyć potencjał regionu z nowoczesną myślą. Efektem tego jest wysoka jakość oferowanych produktów i usług, które zyskują uznanie w kraju i za granicą. Wierzę, że Państwa inicjatywy będą zachętą dla innych polskich regionów.

 

Usytuowanie nowo wybudowanego Centrum i profesjonalne zaplecze biznesowe, jakie Państwo przygotowali, tworzą doskonałe warunki do komfortowej, pożytecznej pracy. Jestem przekonany, że Centrum Wystawienniczo-Kongresowe będzie atrakcyjnym miejscem, w którym ludzie świata biznesu, nauki, kultury i polityki będą mogli dzielić się swoimi doświadczeniami, specjalistyczną wiedzą, formułować nowe wizje rozwoju i pracować nad zaawansowanymi projektami. Ten nowoczesny ośrodek na pewno będzie przyciągać licznych gości z Polski i zagranicy.

 
Szanowni Państwo!
 

Z przyjemnością przekazuję, że w listopadzie tego roku w Rzeszowie odbędzie się organizowany pod moim patronatem Kongres Gospodarczy, w trakcie którego wręczę najlepszym polskim przedsiębiorcom Nagrody Gospodarcze i wyróżnienia. Jednym z priorytetów mojej prezydentury jest wspieranie naszych rodzimych firm, szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw, które wnoszą tak wiele w rozwój naszej gospodarki
oraz budują bogactwo i prestiż Polski. Dostrzeżenie i docenienie ich ogromnej pracy, wysiłku i sukcesów jest jednym z elementów tego wsparcia. Życzę Państwu dalszych wartościowych inwestycji, które będą służyć całemu społeczeństwu regionu, a w szerszej perspektywie –
całemu krajowi. Raz jeszcze serdecznie Państwu gratuluję i pozdrawiam.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.