przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 13 sierpnia 2016

List prezydenta z okazji 50. edycji Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

Uczestnicy i Organizatorzy

50. edycji Festiwalu im. Jana Kiepury
w Krynicy-Zdroju
 
 
Panie i Panowie!
 

Dzisiejsza uroczystość rozpoczyna wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Krynicki Festiwal imienia Jana Kiepury obchodzi swoje pięćdziesięciolecie – choć ranga tego przedsięwzięcia i jego znaczenie dla rozwoju kultury muzycznej w naszym kraju każą raczej powiedzieć, że świętuje ono swój złoty jubileusz. Każda z dotychczasowych edycji festiwalu była wielkim wydarzeniem muzycznym, a zarazem swoistym pomnikiem naszego wybitnego tenora.

 

Z początku impreza ta zawdzięczała swoją renomę głównie nazwisku Jana Kiepury. Jednak organizatorzy w dwójnasób odwdzięczyli się jej patronowi, przypominając kolejnym pokoleniom jego życie i twórczość. Gratuluję tej wytrwałości i bardzo za nią dziękuję. Jan Kiepura – gwiazda światowego formatu, fenomenalny śpiewak i aktor, a zarazem gorący patriota i uczestnik walk o niepodległą Polskę – był i na zawsze pozostanie jednym z największych ambasadorów kultury polskiej oraz wspaniałym wzorem dla naszej młodzieży artystycznej.

 

Program tegorocznego Festiwalu jest pełen niezwykłych atrakcji artystycznych. Doskonale oddaje to oryginalny charakter tej imprezy oraz – jestem o tym przekonany – przysporzy festiwalowi nowej sławy i jeszcze powiększy szeregi jego wiernej, powracającej tu co roku publiczności.

 

Życzę Państwu, aby piękno muzyki w połączeniu z pięknem krajobrazu Beskidu Sądeckiego oraz jego perły, Krynicy-Zdroju, zapisały się w Państwa pamięci jako jedno z najcenniejszych wspomnień. Serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Andrzej Duda

 
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.